BASIN?

BASIN?
Sevgili okurlarım basın bir ülkenin aynası halkı aydınlatan bilgilendiren olayı olduğu gibi yansıtan kurumdur. Demokrasiden içtenlikle söz eden devletin yöneticileri basını özgür kılmadığı süre o ülke demokrasiden söz etmemeli. On dört yıldır  AKP si iktidar iyi işler yapmadı değil yaptı bu güne kadar demokrasi ile iş başına geldiler ama bir çok konularda demokratik olamadı eleştiriye hoşgörü ile yanaşmadı kendileri gibi düşünmeyenleri acımadı dava üstüne dava açtı. Basın özgürdür demedi. İnsanları olduğu gibi basını da benden olan ve olmayan diye ikiye ayırdı.

                 Sayın başbakanım basın ile ilgili konuşmanız alkışlanacak kadar önemli ama iş icraata gelince ortada yoksunuz adliyeler basın mensupları ile dolu adamlar mahkemeden mahkemeye koşmaktan  işini yapamaz oldular  evet bende amatör bir basın mensubuyum hiç kimseye hakaret etmem ama söz konusu ülkem, demokrasi, bayrağım, toprak bütünlüğüm olduğu yerde yargıdan değil ölümden bile korkmam. Ben bu ülkeyi altın tepsinin içinden teslim almadım Atalarımın canı ile emanet ettiği bu topraklar birilerinin hırsı uğruna feda edecek değilim. Konuşacağım, yazacağım ülkemin bütünlüğü ve laik demokratik cumhuriyetimin yaşaması için asla yılmayacağım.

                   Bakın beyler örf ve  adetlerimizi kaldırdınız  Türk kelimesini kaldırmaya çalıştınız aldandık aldatıldık diye bu güne kadar geldiniz asıl yargılanması gereken  sizlerken neden   bizleri yargılıyorsunuz. Biz halkız vatandaşız ilkelerinize emniyetimize askerimize hukuka bağlıyız  onlara sevdalıyız neden sizler bize karşısınız her şeyinizi alkışlasak yanlışlarını yazmasak sizler doğruları nasıl bulacaksınız kendi içinizde doğru aramayın bulamazsınız basın olmadıkça.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5046