Basına müdahale

Sevgili dostlarım gün geçtikçe sayın başbakanın ayıpları gün yüzüne çıkıyor. Son olarak Haber Türk kanalında yayınlanan alt yazıyı gören başbakan fas devletinden arıyor ve bu yazıyı kaldırın talimatı de veriyor.

Sevgili dostlarım gün geçtikçe sayın başbakanın ayıpları gün yüzüne çıkıyor. Son olarak Haber Türk  kanalında yayınlanan alt yazıyı gören başbakan fas devletinden arıyor ve bu yazıyı kaldırın talimatı de veriyor. Talimatı alan kişi de baş üstüne diyor ve yayın  kaldırılıyor. Şimdi soruyorum  böyle bir işin dünya da bir örneği var mı? Demokratik ülkelerde basına fırça atan, haberinizi beğenmedim derhal  kaldırın talimatı veren bir başbakan gördünüz mü duydunuz mu? Halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayan bir başbakan  ileri demokrasiden söz ediyor. Milletin karşısına  çıkıyor bin bir yalan anlatıyor ve dinleyenler alkışlıyor böyle bir  şeyin dünya da benzeri var mı? Haber Türk  televizyonunun sayın başbakanım özür dilerim derhal alt yazıyı  kaldırtıyorum  diyen kişinin basın ile  hiçbir ilgisi var mı? Sözde demokrasi ile  yönetiliyoruz güleyim bari.

                     Evet bu iktidar  döneminde tüm olmazları hep birlikte yaşadık bu yaşadıklarımız uzun süre daha yaşamak istemiyorsanız 30 martta yapılacak seçimlerde  oy vermeyin. Kendisinden başka hiçbir  güce tahammül göstermeyen bir kişiye oy vermek ülkenin yarınlarını karanlığa gömmek demektir. İspanya kralının öz kızı yolsuzluk davası ile  yargılanıyor. Ne babası ne anası müdahale etmiyor. Bu ülke krallık ile yönetiliyor şimdi bunlar mı adil yoksa oğlunu yargı  çağırdı diye yargıyı emniyeti yerle bir edip makam arabasında  oğlunu saklayan  bizim başbakan mı adil? Ben daha öncede yazdım bizim ülkemiz dünya da bu güne kadar ismi duyulmamış bir sistemle  yönetiliyor ve bu sistemin adını da yazmış Tayipizm  bu sistemde vekil, yargı, polis, asker, millet yok yalnız Tayyip  Erdoğan  var o ne derse diğerleri de uyacak uymayan varsa Ergenekon diye yargılanacak.  İşte bu adam  yine de milletçe alkışlanacak bu  olacak iş mi Allah aşkına.

                               Değerli okuyucularım bu  ülkenin yedeği yok herkes aklını başına  almalı çok zor bir sürecin içindeyiz koskoca  ülkede güçler ayrılığı kalmadı. Tek güç sayın  başbakanda toplandı. O da bu yükü taşıyamıyor ülkemizi  dünya aleme rezil ediyor. Ne basına ne yargıya  ne millete saygı duymuyor onun tek dostu evini kapadığı zaman içinde kim varsa o onun dünyası bu artık millet olarak uyanmalı böyle bir zihniyet taşıyan  kişiden ülkeyi kurtarmalı. İşte bu sürece iki aydan az bir zaman var inşallah millet şahsi üç beş  kuruşluk çıkarını reddederde  sandıkta ülkesinin aydınlık, çağdaş, demokratik bir yapıya kavuşturur.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5026