BENDE SİZE OY VERECEĞİM?

BENDE SİZE OY VERECEĞİM?
Sevgili okuyucularım 7 hazirana üç ay gibi bir zaman kaldı. Kararımız verdim aşağıda ki şartlarım kabul edilirse bende AKP sine oy vereceğim. Evet düşündüğünüz iş ve aş şartım yok. Benim isteğim önce vatanım  ve milletim için olacak. Ülkenin kurtuluş savaşlarından sonra bu güne geldiğini hatırlatarak onların emaneti olan cumhuriyeti ile oynamayın. Milli bayramlara getirdiğiniz yasakları kaldırın. Demokrasi ve parlamenter sisteminden vazgeçmeyiz sözünü verin. İş kazalarında önce tedbir sonra tektir  sözünü unutarak başaramadığınız önlemini önceden düşünüp  alamadığınız ölümlerden  ötürü yüce tanrımı  suçlamayın dış dünya da kaybettiğimiz itibarı geri alın. Kadına şiddetin önüne geçin. İnsanları dini ve ırkından   ötürü ayırmayın bizden olan ve olmayan diye kendinize düşman üretmeyin. Bayrağımıza atamıza ve toprağımıza sahip çıkın. Dedikodu olsa bile asla soygunun ve yolsuzluğun  savunuculuğunu yapmayın. İslamiyetin men ettiği israftan  ve nankörlükten vazgeçin. Koltuğunuzu korumak için halkımın tertemiz inançlarını siyasi çıkarlarına alet etmeyin.  Kul ile tanrı arasına girip günah sahibi olmayın.

                          Evet AKP li iktidarı ve genel başkanı sayın Davutoğlu benim isteklerim bunlar bunun hepsinin sözünü seçime kadar çok rahat  verirsiniz. Bunu ben biliyorum seçimde sonra sözünüzü tutabilir misiniz işte bunu bilmiyorum ama tutarım diyorsanız koskoca  ülkenin  başbakanısınız yalan diyecek değilsiniz düşüncesi ile size oy vereceğim. Herkeste size oy versin isteyeceğim yukarda belki çok şey istedim size göre  şimdi tek şey istiyorum seçim meydanların da yaşasın Türkiye cumhuriyeti yaşasın laik düzen ve demokrasi deyin oyumu alın.

                     Sevgili dostlarım görüyorsunuz ne kadar mütevaziyim ne iş istedim ne kömür ile makarna verin dedim isteğim hepimizin arzusu değil mi? yapsınlar bunu söylesinler seçim meydanlarında vazgeçmeyiz demokrasi ve emanet edilen cumhuriyetten desinler oyum helal olsun yok bunu diyemeyiz diyorlarsa bu milleti huzuruna çıkmasınlar.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4848