BİR ÇARESİ OLMALI?

Sevgili okuyucularım bir ülkenin kalkınmasında Turizm’in yeri tartışılmazdır
. Bu yıl ilçemize yerli turist dediklerimiz yurt içinde bir hayli konuklar geldi bunları yeteri kadar ağırlayabildik mi bilmiyorum ama Sarp sınır kapısında bir sürü çile çektiklerini çok iyi biliyorum. Gelen konuklar gelmişken Batuma da geçelim orasını da görelim düşüncesi ile hak etmedikleri zorluklarla karşılaştılar. Diğer kapılar nasıl bilmem ama sarp kapısı tam bir çile kapısı kimlikle geçiş çıktıktan sonra geçişlerin yoğunluğu insanlara zor anlar yaşatmaya başladı bunu bir önlemi olmalı her yıl yenilenen bu kapı ne zaman doğru dürüst hizmet verecek bilen yok . özellikle yaz aylarında sınır kapısı olmaktan  çıkıp sıkıntı kapısına dönüşen bu yere yetkililer bir şeyler düşünmeli araçla geçmek nerde ise imkansız hale gelen Tır kuyruğunun otuz kırk kilometrelere kadar uzanan sanıyorum dünyada başka hiçbir kapı yoktur.gürcü yetkililerin keyfi ve yavaş hareket etmeleri ilçemiz Hopa’ya zor günler yaşatıyor günlerdir sıra bekleyen Tır sürücüleri bir çok ihtiyaçlarını giderememekte  bu zorunlu bekleyişten ötürü çevreye büyük zararlar vermektedirler. Ben yetkili kişi  ve kurumları uyarıyor Tır sürücülerini bu sefaletten kurtarmalarını arzuluyorum.

          Değerli okuyucularım bir ülkenin kalkınmasında turizmin faydası tartışılmayacak boyuttadır yalnız bunu için tüm olanakları kullanmalı gelen konukları çok iyi ağırlamalıyız bu işi günlük düşünmemeli her yıl bir öncekinden fazla kişi gelsin diyerek alt yapısını oluşturmalıyız. Örneğin sarp kapısında yaya geçmek sıkıntılı ise buna alternatif fikir yürütmeli feribot seferler başlatılmalı Hopa sanayi odası çok güzel işler yapıyor sanıyor ve inanıyorum ki bu  işinde üstünden gelebilir Hopa ile Batum arasına feribot seferleri başlatabilir bunun için ilçe belediyesi ve devletin yetkili kurumları el ele verdiği an çözüm sağlanılabilir düşüncesindeyim. Özel bir şirket istese ve devletçe desteklense onlarda başarır kanısındayım yeter ki önce istensin.

             Değerli dostlarım Hopa coğrafi konumu ile çok önemli bir yer  teşkil etmekte  ihracatın yoğun yapıldığı zorunlu ilçelerden biri ilçemiz ülkemize döviz kazandırmasına rağmen üvey evlat muamelesi görmesi düşündürücü ve şaşırtıcı bir olaydır bundan önceki Kaymakamımız sayın Abdullah Aktaş bey çok güzel işler yapmış tırlar için dinlenme ve konaklama parkları ile çevreyi bayağı rahatlatmıştı ama gün geçtikçe onlarda yetmez oldu çünkü sarp kapısı ülkenin ender ihracat kapısı oldu biliyorsunuz ülkenin bir çok yerlerinde ihracat yapılamıyor çünkü komşu devletlerle aramız limonlu onun için bu bölge kapasitesinin  çok üstünde araç trafiği ile karşı karşıya devleti yönetenlerin bir an önce çare üretmelerini istiyorum. Her konuda mağdur bırakılan  Hopa hak ettiği desteği ve yardımı devletten görememesi  insanları neden ama dedirtmeye başlattı  yılda milyarlarca dolar getiren bir sınır kapısı bu kadar kaderine terk edilemez edilmemeli, tır şoförleri bu işin mimarları olduğu için onlara her türlü kolaylıklar sağlanmalı unutmayın ki dünyada iki kutsal meslekten bir şoförlüktür bunun bilinci ile bu güzel insanlara sahip çıkın işlerini kolaylaştırın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5213