BİR FIKRA?

Merhaba değerli dostlarım öncelikle geçmiş bayramınızı kutlar, barış ve huzur dolu nice bayramlar dilerim. Ülkemiz ve dünya İslam coğrafyası öyle bir hal aldı ki söylenecek söz bulamıyorum.
 Özellikle ülkemizde yaşananlar öylesine adaletsiz, öylesine kin ve nefret ile yapılıyor, öylesine,haksız, önceden kurgulanarak ve tamamıyla intikam duygusuyla yapılıyor ki ne kadir gecesi ne de bayram adamların umurunda değil. Askerden sonra emniyet teşkilatına reva görülen işler ister istemez dün nerde idiniz dedirtiyor aynı teşkilat ile askerleri yerle bir etmediniz mi? Hiçbir  polis sizlerin bilgisi dışında bir şey yaptıklarına inanmıyorum amacınız gündem değiştirme ve utanılacak işlerinizin üstünü örtmek demokrasi diye yola çıktınız adaleti yerle bir ettiniz  biliyorsunuz adalet deyince Hz. Ömer akla geliyor.Hz. Ömer akla gelince de diktatörler konuşuluyor örneğini  bir fıkra ile anlatayım.

                 Evet dostlarım fıkra söyle çağdaş mısır firavunu Hüsnü Mübarek  çevresindeki dalkavuklardan birine sorar, söyle bakalım ben mi büyüğüm yoksa Nasır mı büyük? Elbette siz  büyüksünüz. Peki neden der  çünkü Nasır İsrail’den korkardı, siz korkmuyorsunuz. Peki söyle bakalım Enver Sedat mı büyük yoksa ben mi  büyüğüm?. Elbette siz büyüksünüz, neden, çünkü Enver Sedat Müslüman  kardeşler örgütünden korkardı siz korkmuyorsunuz. Çağdaş Firavun bu cevaplarla iyice kabarır ve haddini aşarak su soruyu da sorar.  Söyle bakalım ben mi büyüğüm yoksa HZ. Ömer mi büyük(HAŞA)  Elbette siz büyüksünüz  peki neden der Firavun nedeni şu HZ. Ömer ALLAHTAN korkardı oysa siz ALLAHTAN bile korkmuyorsunuz  diye cevaplar. Bir diktatörü, hak hukuk nedir bilmeyen, her türlü kutsalı dünyevi amaçları uğruna harcayabilecek kadar zalimleşebilen  birisini en iyi anlatım biçimi bu olması gerek.

                Sevgili okurlarım diktatörler kimseden korkmaz onun için çok büyük zulümlere imza atarlar keser, biçer, doğrar, asar, çünkü tek doğrusu kendisi ve çıkarlarıdır.  Kendisi dışındaki her kes sadece vardır onun için onların hiçbir önemi yoktur, önemli olan kendi durumu , konumudur. Başkaları ezilmeye laik kişilerdir. Dünyanın en güzel yönetim şekli adil ve adaletli demokrasidir ama ülkemizde demokrasi amaç değil araçtır be sözü söyleyen kişide ülkemizin başbakanıdır varın gerisini siz anlayın bayram çıkışınızı daha fazla meşgul etmeden nice bayramlar dileğimle saygılar sunarım.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1323