BİR İLK DAHA İSTİYORUM?

Merhaba sevgili dostlarım ilkler ülkesinde bir ilk de gerçekleşti ilk defa halkın seçtiği
Merhaba sevgili dostlarım ilkler ülkesinde bir ilk de gerçekleşti ilk defa halkın seçtiği bir kişi sayın Tayyip Erdoğan ülkenin bir numaralı koltuğu olan Cumhur başkanlığı koltuğuna oturdu. Günlerdir tartışılan hukuk ve anayasa çiğneniyor ülkede aynı anda bir başbakan ve aynı kişinin cumhur Başkanlığı söz konusu tartışmalarda nihayet son buldu bu ülkede artık bir şeyler yapmak lazım yıllardır ortaya bir gündem atılıyor millette ona takılıp kalıyor  oysa ona ayırdığımız zamanı işimize gücümüze ayırsak çok daha faydalı işler yapabiliriz. Sayın Tayyip Erdoğan bu güne kadar yasaları pek umursamasa bile Cumhur Başkanlığı törenlerinde kusursuzdu iç tüzüğe ve yasaların ön gördüğü şekilde yeminini etti ardından ülkenin ilk  cumhur  Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün kabrini ziyaret etti bu özlenen tablo idi sayın Erdoğan işin başında hep doğruları yapmış, balkonlarda güzel konuşmalara  imza  atmış biri ama ne hikmetse sonunu götüremiyor sürekli ülkeyi tartışma içine çekiyordu. Bir ilk olan halkın seçtiği Cumhur Başkanı Sayın Tayyip Erdoğan beyden bir ilk daha bekliyor ve ettiği yemine sadık kalmasını arzuluyorum.

                     Evet dostlarım ülke olarak yeni bir sürecin içine girdik  umarım bu süreç adil ve adaletli bir şekilde demokrasinin ve yasaların uygunluğu ile yaşanılır. Evet bir kısım halkın beyninde acaba Tayyip bey tarafsız kalabilecek mi,  rejim değişikliğine veya başkanlık sevdalılığını sürdürecek mi, ülkenin tamamını kucaklayabilecek mi gibi şu an için belli olmayan bir çok sorular var. Evet AKP sini unutamayacak o onun için ilk sevilen kız gibidir biliyorsunuz ilk sevilen kız kolay unutulmuyor. Tarafsız kalacak mı bana göre kalmalı çünkü yemin etti evet daha öncede etmişti diyenlerinizi duyuyorum ama her şeyin bir ilki var inşallah bu da cumhur başkanımızın ilki olur.

                      Sevgili dostlarım 2015 yılında genel seçim var sayın Cumhur Başkanının ettiği yemine sadık kalmasını ve parlamenter sisteminin devamını istiyorsanız bu genel seçimde beşinci çocuğumu dediği A.K.P sine mecliste görev vermez siniz verirseniz yeminine sadık kalamaz sizlerde en az onun kadar sorumlu olursunuz. Ben umutsuz değilim bu millet sevdiği kişiyi ülkenin bir numaralısı yaptı onun artık hükümetle ilişkisini kesti dinlenmeye ihtiyacı var düşüncesi ile Cumhur Başkanı ilan etti diyecek belki yarınlar için çok şeyler gelişirse olabilir ama bu gün için ülkem adına hayırla vesile olur  düşüncesi sayın Cumhur Başkanımı ikinci bir ilki gerçekleştirmesi için ülkeye laik tarafsız, her kesimi kucaklayacak şekilde görevini icra etmesi umudu ile saygılar sunarım.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1301