BİR MAYIS‏

Sevgili dostlarım bir mayıs gelmeden kavgalar başladı hükümet taksim meydanı olmaz diyor sendikalar direniyor taksim olacak diye inatlaşıyor.

 Peki niçin neden bu inat kim zorluyor sizi işçiniz  biber gazı  yiyor, tazikli su ile ıslanıyor, jop  yiyor siz bunlardan zevk mi alıyorsunuz işçi bayramı demek devletle inatlaşmak onunla  boy  ölçüşmek demek değildir yasalara ve alınan kararlara herkes gibi  uymak zorundasınız seçimlerde sana bağlı olan sendika işçilerin oyunu AKP sine verir siz korkar diklenir işçilerin horlanır joplanır sendikanın başları hükümet ile yan yana oturur olmaz böyle bir dünya.

                                      Evet bir mayısın bir önemi bir değeri var hiç kimse bu günü göz yaşına,  ızdıraba, boy ölçmeye, güç göstermeye kalkınmamalı güç demokrasilerde seçim sandığıdır gücünüz varsa istemediğiniz kişiyi iktidar yapmasın sizler milyonlara başkanlık yapacaksınız demokrasiyi sevmeyenleri iktidara taşıyacaksınız  sonrada onların almış olduğu kararlara karşı duracak direnecek işçilerinize zulüm  vereceksiniz yok böyle bir şey yeter artık kayıkçı kavgasını bırakın gerçeklere dönün işçilerin sayısal rakamı ile saltanatlık sürdürmeyin.

                                      Değerli dostlarım yıllardır işçiler, emekçiler bu ülkenin gerçek vatan severleri hep kullanıldı, hep aldatıldı emek dediler iş dediler, hak hukuk adalet dediler onlar hep ezildiler hiçbir sendika gerçek anlamda  onlara sahip çıkamadı, dertlerine, geçinmelerine derman olamadı  şimdi tutturmuşlar taksim de  bu kutlamalar olacak diye. Peki niçin başka yerde olmuyor mu? Göreviniz mi işçilerin ezilmesi, gazlanması, horlanması inadından iktidar vazgeçmiyor güç onda siz oy verdiniz ona şimdi dikleniyor birilerinin gözlerini  boyayarak sendika başkanlığınızı koruma altına  almaya  çalışıyorsunuz yeter artık niyetiniz üzüm  yemekse ben bunu anlarım gösterilen yerde bir mayısın kutlanmasını alkışlarım diğer işlerinizi onaylamam sizler birlikte asla olamam o kadar.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8752