BİR TACI EKSİKTİ?

Merhaba dostlarım bir tek tacı eksik olan Cumhur Başkanlığı devir teslim töreni yapıldı
 Merhaba dostlarım bir tek tacı eksik olan Cumhur Başkanlığı devir teslim töreni yapıldı evet yapılmasına yapıldı da  bir sürü ilkleri de getirdi. Örneğin sanki demokratik bir ülkede değil de  krallık la yönetilen bir ülkede imiş gibi merasim oldu kralların taç takma törenini geride bıraktı inanın eksik olan tek şey vardı o da kralların başına takılan taç herhalde onu da yapacaklar ama şu an için sayıları yetmiyor, yasaları değiştiremiyorlar bunu zaman zaman sayın Erdoğan dinlendirdi yalnız 367 vekilleri olmadığı için 2015 yılında yapılacak olan seçimlere umut bağladı sayın Erdoğan’ın A.K.P si benim beşinci çocuğum demesinin nedeni bu çünkü ona ihtiyacı henüz bitmedi düşündüğü rejimi ve kendini buna göre kurdu artık bakacağız 2014 genel seçimlerinde özlediği taca kavuşabilecek mi. benim anlamadığım konu yasa falan dinlemeyen ve bunu cumhur başkanlığı seçimi süresinde ve seçildikten  sonrada gösteren biri neden 2014 genel seçimleri sonucunu beklesin ben kralım tek yetkili benim ben ne dersem o olur dese acaba ne olur tabi bu benim merak ettiğim soru.

            Sevgili dostlarım ne bedeller ödenerek kurulan cumhuriyetin ne kadar  kolay sorgulandığı bir ülkede yaşamak  birilerini mutlu ediyor anlamış değilim. Bu güne kadar din ve iman sömürüsü ile buraya  kadar gelen bir iktidar dinin hiçbir kurallarını yerine getirdiğini söyleyemem örneği dinimiz musrif, yanı fodul derler ya gereksiz harcamalar için bunu son derece men eder ama Cumhur başkanlığı törenlerinde gördük harcamanın sınırı yok peki gerçekten gerekli mi idi ülke olarak ne kazandırdı bize davete bile gelmedi medeniyetin beşiği dedikleri Avrupa ülkeleri. Oysa ulu önden Atatürk Türklerin yeri medeni Avrupa ülkelerin medeniyet seviyesidir demişti senin şölenine Avrupa dan hiçbir ülke katılmayacak ama sen anıtkabire çıkıp Atamıza sizden  sonraları diye şikayet edeceksin  var mı böyle bir dünya ya Atatürk dirilse de  size put gibi karşıma neden çıktın dese ne cevap verecektiniz. Desek ki benim koltuğuma oturmadan önce yemin ettin gerçekten bunu içten edip bağlı kalacakmısın bu yeminine dese cevap verebilecek misin.

                  Evet değerli dostlarım yeni Türkiye’nin ilk seçilmiş cumhur başkanı diye yayın yaptılar bir savaş sonrası kurulan bir ülke olduk ta haberimiz yok bilmem evet bir savaş yaşadık p.k.k terör örgütü ile milyarlarca dolar binlerce şehit verdik sizler teslim oldunuz terör örgütü elemanlarına bunu bir savaş olarak değerlendirip teslimiyet sonrası bir ülke olara düşünüyor ve buna yeni Türkiye diyorsanız işte o zaman haklısınız . Atatürk’ün huzuruna çıkıp sizden sonra kiler deyip ölüleri yerinden oynatacağınız gerçekleri açıklayarak özür dileyip işe başlasa idiniz daha mantıklı iş yapmış olurdunuz. Neyse ben yemininize sadık kaldığınız süre başarılı işle yapmanız için dua edeceğim yok kalmazsanız millete sürekli şikayet edeceğim arz ederim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1114