BIRAKIN BU İNADI?

BIRAKIN BU İNADI?
Merhaba değerli okuyucularım seçimlere iki ay gibi bir zaman kala adaylar netleşmeye başlıyor . A.K.P si iktidar ama adaylarını kendileri belirleyemiyor olması demokrasi açısından  bir sorun bu partinin örgütü var genel başkanı, yardımcıları var ama iradeleri ellerinde değil evet yasal olarak bir başbakanımız var ama fiili olarak başbakanlık yapamıyor, yaptırılmıyor anayasa var, kanun var ama yoksullar ve adaleti isteyenler  için çalışıyor. Hiç kimsenin anayasa karşısında suç işleme özgürlüğü yok evet suç işlersin ama karşılığında cezalanırsın. Ülkenin en büyük makamı ettiği yemine bağlı kalmıyor , tarafsız kalması gerektiğini bilmesine rağmen tarafsız olamıyor ve karşılığında anayasa ihlali yapıyor ise bu millet ne yapmalı. Ben kimseye suç işleyin anayasayı ihlal edin demiyorum tam tersi mevcut yasalar ve yargıçlara saygılı olun diyorum. Şu an ülkede bir tek kişi için hiçbir engel yok ne derse kanun ne yapsa alkış böyle bu ülke yönetilmez , bu denli hırs  ülkemize zarar verir yapılacak tek iş yedi hazıran’ı beklemek ve sandıkta bu iktidara yol vermek çünkü bu iktidar kendileri değil birinin talimatı ile iş yapılmaz emanet Başbakan olunmaz.

          Sevgili dostlarım dün birlerine oy vermiş onları iktidar etmiş olabilirsiniz o birileri Hazıran seçimlerinde olmayacak yalnız bir kişi olacak onun için oy kullanacak sanız eyvallah yok ben partiliyim diyorsan partine sahip  çıkamıyorum diyorsan ülkene zara verme oyunu değiş. Telafisi imkansız bir seçim süresi yaşayacağız hiç kimsenin takım tutar gibi  inadına benim takım deme lüksü yok söz konusu devlet , rejim ve yarınlar evet benim halkım diye sizleri benden ayırmak istiyorlar ama unutma biz ayrılamayız her şeyle bağlıyız bir birimize tek bayrak altında yaşayan insanlarız ayrı ayrı görüşe sahip olabiliriz ayrı ayrı takımları tutabiliriz ama biz asla ayrılamayız gelin bu seçimde ayrımcıları yalnız bırakın ülkenin çağdaş aydınlık geleceği için oy kullanın inadınızdan vaz geçin yarın çok geç olabilir onun için bu günden karar verin.din sömürüsüne kanıp oy vermekle dini görevinizi yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz dinimiz ayrımcılığı, yalanı, talanı, nankörü, israfçıyı hiç sevmez.

         Evet dostlarım üç dönemdir A.K.P si iktidar güzel işler yaptılar mı evet yaptılar, yapmaması gerekenleri yaptılar mı evet onu da yaptılar şimdi inadına yine A.K.P si diyenlere sesleniyorum senin partin kalmadı bu seçim son seçim partine sahip çıkmak istiyorsan bu seçimde oy verme muhalefette kalsın oy verirsen partin kalmayacak bir daha parlamenter seçimleri yapılmayacak , demokrasi askıya alınacak ülke dar boğazın içinde kalacak. Ben tüm yurtaşlarıma sesleniyorum bu ülke bizim yarınlarını da  biz belirleyelim inatlaşarak değil kucaklaşarak demokrasiye ve parlamenter sisteme sahip çıkalım. Üç dönem iktidar oldunuz bunun devamını istiyorsanız partinize sahip çıkın bu seçimde oy vermeyin verirseniz nerde benim partim diye ararsınız saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4770