BİRLİK VE BERABERLİK‏

Sevgili okuyucularım ülkenin durumu ortada AKP si üçüncü dönemini dolduracak.

  Sevgili okuyucularım ülkenin durumu ortada AKP si üçüncü dönemini dolduracak. Mart ayında yöresel seçimler var farklı farklı siyasi düşünceye sahip ülke de milyonlar var   bunun ile birlikte  tek adam  ve  biat eden büyük bir çıkar umudunu takılmış ülkenin  çıkarlarını son plana  itmiş  sayıları bir partiyi iktidar yapacak  kadar çoğalmış insanlar var.  Bu insanları  umut bağladıkları  bir de sayın başbakan Tayip Erdoğanları var. Onuncu yılını doldurmasına rağmen bir türlü   usta olamamasına rağmen oldum diyen bir görüşü var onun için tek şey çıkarı kendine  oy verenleri bile insanlığından ötürü  değil oyları için sever gözükür kutsal dinimize varana kadar değerli ne varsa gözyaşları dahil kendine   seçilmesi  için amaç uğruna  kullanmaktan asla çekinmez bir kişiliği de var. Biliyorsunuz demokrasi bile onun için bir araçtır işi görülene  kadar ona  sarılır işi görüldü mi bir kağıda sarılıp  çöpe atılır.

                                 Evet sevgili dostlarım  böyle bir kişi ve  düşünceye  karşı mart ayında sandık başına gideceğiz taktir hakkını  tabi ki yüce  millet  kullanacak. Ben pişman olmamaları için doğruları yazıyorum ve şunun altını  çizerek belirtiyorum ki ayrı ayrı her bir siyasi parti   ile seçime girer  ve sandıkta oy kullanırsak yukarda söz ettiğim  ne kişiden  ne de fikirlerinden kurtulabiliriz. Onun için  farklılıkları erteleyip küskünlükleri geçici süre olsa bile durdurup bu iktidara alternatif en yakın siyasi bir parti de  gönül birliği olmasa bile oy birliği yapmalıyız. Çünkü siyasetin  sermayesi  oy ve onu kullanan insandır.  Ben en basit ilçemden söz edeceğim hopa belediyesi  ve ekibi ile  birlikte   çalışan  bir başkanı var halk Allah için konuşmak  gerekiyorsa  Hopa  belediyesi yaptıkları işler ile ülkenin en çalışkan belediyesi diyor. Evet demesine  diyor da  peşine ama  kelimesini de ekliyor. İşte bu  iktidara karşı ama  kelimesi bir müddet ortadan  kaldırılmalı ülkenin ve ilçemin ama ya değil  amaca ihtiyacı var.  Amaç iktidarın karanlığa doğru gittiği yerde fener değil mum  ışığı bile olmamalı. Karanlıkta yürümektense aydınlığa çıkıp birbirimizi daha iyi görüp ve tanıyıp yol haritası çıkarmalı.

                            Sevgili dostlarım kendini iktidardan uzak gören  her vatandaş  bir şey düşünmeli  ben bu partiden  değilim yalnız  iktidardan kurtulmak için buna  oyumu vermeliyim demeli. Hatırlayın 12 eylül  referandumda yetmez ama evet diyenler ülkenin geldiği  konumunu  görünce  bin  pişman oldular  işte sizlerde  yarınlarda onların durumuna düşmeyin diye ben  gazetecilik ve ülkesini seven   bir yurttaş olarak bunları yazıyorum  mutlaka karar yine sizlerin siz işinizi ben işimi yapıyorum. Ama şu bilinsin ki ülkenin uçurumunda  durduğu bir yerde  herkesin işi  onu oradan çıkarıp  düşmesini önlemek  olmalı ondan sonra düşündüğünü yapmalı. Şahsi çıkarlar ve beklentiler  ertelenmeli yedeği olmayan bu devlete sahip çıkmalı. Mart ayında ilk seçimlerde  bu söylediklerim uygulanmalı. Saygılarımla. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9023