BİZ AYRILAMAYIZ‏

Sevgili kürt vatandaşım yıllardır bu topraklarda beraber yaşıyoruz, ceza evinde beraber yattık, beraber dayak yedik

  Sevgili kürt vatandaşım  yıllardır bu topraklarda beraber yaşıyoruz, ceza evinde beraber yattık, beraber dayak yedik, kız aldık kız verdik. Devrimciyiz dedik. Ne oldu şimdi size  Tayip  Erdoğanın oyuncağı oldunuz. Devrimci bir insan ırkının şovenistliğini  yapar mı? hani biz dünyanın ezilen hakları için mücadele edecek, emperyalist güçlere dur  diyecektik. Ne oldu size de büyük orta doğu  projesinin mimarı olan amerikaya  sırtınızı verdiniz. Dün onlar  öldürmedi mi  binlerce  devrimci arkadaşlarımızı. Sizi bizden ayırmak isteyen ve ismini barış süreci koyan bu iktidara kucak  açmış, Diyarbakır da ağırlamışsınız o insanın Cumhuriyetle, devrimcilerle, kendilerinden olmayan herkesle  kavgalı olduklarını  bilmiyor musunuz.  Irkınız bu ülkeye sahip  çıkmakla  elinizden mi  gidiyor. Kürt devleti kurup neden  bana komşu olmak istiyorsun oysa  biz seninle aynı evde yaşamaktan mutlu idik.  Seni mutsuz kılan ne neden Atalarına  ihanet içindesin  dedelerimiz beraber savaştı aynı topraklarda şehit düştü. Siz  şimdi o güzel insanların mezarını da mı toplayıp bölgemiz dediğiniz  yere taşıyacaksınız.

                         Bakın beyler başbakan sizi de bizi de kandırıyor. Barış diye kendi  dünyasını kurmaya çalışıyor onun çalıştığı  dünya da sende bende yaşayamayız. Biz çağ dışı insanlara  boyun eğemeyiz. Yeminimiz vardı ezilenin yanında dik duracaktık, laik Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğümüzü koruyacaktık ne oldu bizlerde ayrışma  noktasına geldik biz  ayrışırsak kim kazanacak farkında mısın yıllardır  canımızla, kanımızla mücadele ettiğimiz, kırıldığımız ama bükülmediğimiz emperyalistler. Siz bakmayın   Tayip Erdoğana kanmayın barış laflarına bizler ne zaman  savaştık da  barışmak için  Tayip Erdoğanı aracı tuttuk seni de beni de figüran tuttular  gelin eski günlerde olduğu gibi ülke yönetiminde figüran değil baş rol  olalım. Ülkemizin  çağdaş geleceğimiz için yine beraber olalım,  bizim barışa değil beraberliğe  ihtiyacımız var bunu asla unutmayalım.

                 Evet sevgili kürt kardeşim  ben seninle dost olur bu ülke için ölür ama asla  komşu olamayız. Bu iktidarın  emellerine tuz biber katamayız.  Artık kendinize  gelin emperyalistler bizleri  ayrıştırmak bu şekilde  güçsüz kılıp  yutmak hesabındalar.  Başkasına hesap olana kadar ülkenize yurttaş olun. Evet şunu çok iyi biliyorum ki bir çoğunuz ayrılmak, kürt devleti kurmak diye düşünce içinde değilsiniz. Ama bizleri  ayırmak  isteyenlere karşıda sesli değil  susuyor  yarınların hesabını  yapmadan yalnızlaşmaya   doğru gidiyorsunuz. Artık görün, duyun anlayın ve ona göre hesabını yapın benden sana komşu olmaz ama iyi bir  dava arkadaşın yoldaşın kardeşin olur   bu böyle biline.

                           Sevgili okuyucularım bu iktidar  Amerikanın   görev verdiği büyük orta doğu projesinin Türkiye  temsilcisi  bizi bizden ayırmak için görevli onun görevini yapmaması  lazım. Irkı  ne olursa olsun herkes şu an cebinde taşıdığı  kimliğine devletine sahip çıkmalı, mart ayında AKP si iktidarını sandıkta bırakmalı bu ülkenin Türklere, Kürtlere, Çerkezlere, Hemşinlilere,Lazlara, Gürcülere  v.s. v.s. ihtiyacı var ama asla ve asla AKP sine ve  Tayip Erdoğana ihtiyacı yok. Saygılarımla. Şunu söylüyorum biz ayrılamayız,  Tayip Erdoğana da inanamayız. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9001