BİZ NE OLACAĞIZ‏

Sevgili dostlarım orta doğuda ne oluyor ne yapılmak isteniyor kör sultan bile biliyor Türkiye de barış denen süre bizim irademiz ile başlanmadığı da herkesçe malum.

 Sevgili dostlarım orta doğuda ne oluyor ne  yapılmak isteniyor  kör sultan bile biliyor  Türkiye de barış denen süre bizim irademiz ile  başlanmadığı da herkesçe malum.  Orta doğuda  yen bir şekil için herkes elinden geleni yapıyor, yapmayan da tasfiye oluyor. Amaç  büyük İsraili   yaratmak orta doğu  coğrafyasında  süper  konumat  getirmek. Peki  biz ne olacağız Amerikanın  bu düşüncesi içinde  işte buna cevap verebilen yok. Yalnız sayın başbakan  başkanlık sistemi için  okey aldı hepsi bu.

                        Evet bu süreç ne kadar sürer bu millet oyunu bozar mı işin bu  kısmı zaman içinde netleşecek. Ama bilinen şey  var ki  o da Amerikanın yazmış olduğu senaryonun içinde olmamız. Bükük devletler   büyük düşünmeli ama  önce kendisini sonra  kolu komşusuna ama bizde  öyle  olmuyor  iktidar dahi bu işin altında   nasıl kalkacağını bilmiyor. Sayın başbakanın  dışında bilen yok  o da konuşmuyor.  Evet Türkiye  için iyimser  düşünmek için  kendimi zorluyorum ama yeni büyük plan bizde yıllardır kanayan  kardeş savaşının durması barışın egemen olması bölünmeden huzurun  ve zenginliğin artması ülkenin kalkınması anlamına gelecekse çok iyi. Ama bu iş birisinin şahsi çıkarı için  mutlak barış diye TC sözcüğünün kaldırılmasına   bile normal diye söylerse anayasadan Türk kelimesi kalksa ne olur deniyorsa bu barış yarın savaşa yok açar.

                                    Sevgili dostlarım biliyorsunuz bütün savaşlar ticarettir. PKK otuz yıldır kendilerine göre TC ile  savaşıyorlar  bu süreçte atmış milyar dolar kazandılar bu para  şimdi onların  elinde bunlar  asla paradan vazgeçmezler savaşarak elde ettikleri serveti barış için  harcarlar mı  yoksa servetimize servet katalım düşüncesi içinde  olup kirli savaş oyunlarına devam ederler mi?  İşte   bu sorular şu an için  cevaplanamıyor. Adamlara barış adı altında ne sözler  verildi   bu da bilinmiyor. Millet için  yapılanları millet bilmeli. Bu süreç iyi yönetilmeli  aktörler dürüst olmalı milletin onuru ve gururu ile  oynanmamalı.

                      Sevgili  dostlarım süreç devam ediyor yalnız kandil işi zora sokuyor. PKK nın  çekilmesine yasal zemin arıyor meclis karar alsın diyecek kadar işi  bulandırdılar. Nedeni de iktidar  her istediklerine  yaptı TC kelimesine  tabeladan  kaldırın dedi. İlk sağlık bakanlığı uydu  ama olmadı  halkın yoğun tepkisi TC ismini yeniden yazdırdı ben anlamıyorum Türkiye cumhuriyeti  bunlara ne yaptı.  Bakın beyler açık ve net yazıyorum milletin değerlerine önem  verin barış diye savaşa yol açmayın sizin  silmek istediğiniz TC  için bu güne kadar milyonlar öldü siz nerde  idiniz   o zaman bize  kimse TC yi   altın tepsi içinde  sunmadı siz şimdi kalkmış  İmralı  kandil istiyor diye kaldırmaya  çalışıyorsunuz ayıptır, günahtır Atalarımıza  ihanettir.  Bu millet geçmişini unutmaz sizler Amerika için var olsanız bile    yüce Türk milleti  devleti için asla  ödül vermeyecek bunu bilin ve gidin  ağanız Amerikaya da  aynen söyleyin barışta   olsa ülkemin çıkarı olmadığı hiçbir filmde  rol almayız bunu da böyle bilin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9351