Biz üzülüyoruz

Sevgili okuyucularım ilçemizde çekilen ve show televizyonun da yayınlanan Benim İçin Üzülme dizisi yöremizin coğrafi konumunu olduğu gibi göstermesine rağmen filmin oyuncularının yapmış olduğu roller asla burada yaşayan insanları temsil etmiyor.

Sevgili okuyucularım ilçemizde çekilen ve show televizyonun da yayınlanan Benim İçin Üzülme dizisi yöremizin  coğrafi konumunu olduğu gibi göstermesine rağmen filmin oyuncularının yapmış olduğu roller asla burada yaşayan insanları temsil etmiyor. Senaryo bana göre çok kötü bölge halkı olarak üzülüyoruz. Burada bu güne kadar  böyle bir hayat yaşanmamıştır.   Borcundan ötürü eşkiyanın yapmayacağı  bir şekilde kimse bir diğerinin evini eşi, dostu çalışanları ile birlikte boşaltmamıştır. İcralık olanlar bile yasal işlemlerle karşı karşıya olması gerekirken Hopayı yasa  dışı bir ilçeymiş gibi gösterip bir başkasının  oturduğu  evi ben satın aldım diye adamlarını gönderip boşaltılması ilçe halkımın bu güne kadar normal hayatında  oluşan bir iş değil. Siz filmin  senaristleri bu bölge  halkına dayalı bir film yapacaksanız önce bölge halkını iyi tanımalısınız. Burasını olmadığı şekilde tanıtmanız bizlere sıkıntı verir, üzer yarınlara kötü örnek teşkil eder.

                        Değerli dostlarım   ilçemizde yüz yıllardır iki etnik grup yaşıyor film de bunu canlandırmak istemişler ama bunların  bu güne kadar nasıl yaşadığını öğrenme ihtiyacı bile hissetmemişler. Ben anlatayım da filmciler kendine gelsin. Öncelikle yöre halkı ve kan kardeşim diyen hiç kimse aynı kızı sevmez sevse bile biri alır diğeri ona bacı der. Şunu açık  ve net yazıyorum senaryonuz çok kötü evet bu bir film ama yörenin insanlarını işleyip para kazanmanız bizleri bağlamıyor. Burası ufak bir ilçe ve bir çoğu akraba olan bir yer  bin yıldır görülmesi düşünülmeyen işleri siz konu yapmışsınız. İlçenin gençliğine kötü örnek oluyorsunuz. Yapmanız gereken  asıl iş yıllardır  bir arada yaşayan iki etnik gurubun  dostluğunu, kardeşliğini barış içinde yaşadıklarını anlatmanız gerekirdi. Oysa siz tam  tersi birilerinden emir almış gibi ilçe halkımı  ayrıştırıcı  senaryo  yazmışsınız bu ilçemi üzüyor. Bölgemiz çay bölgesi  siz  bunu bile oynayamadınız çay üreticisinin işçisine aşık   oldu  gücü yetmedi ilaçla  çare aradı ve öldürdünüz yok böyle bir şey.

                                   Sevgili dostlarım ne olacak bu bir film diye düşünen birileri olabilirsiniz ama şunu unutmayın tüm filmler gerçek hayattan alıntılar alınarak çekilir.  Benim  İçin Üzülme filmi yöre halkının  gerçek hayatını yansıtmıyor tam tersi kin ve nefret üretiliyor.  Halkımın  yaşamı yanlış ve yalan anlatılıyor. Ben  buradan yapımcılara sesleniyorum bundan sonra çekeceğiniz bölümleri ilçe halkıma uygun  olsun. Bu güne kadar burada yaşanılmayan olayları yaşanmış gibi göstermeniz tamamen yalan ve üzücüdür.  Biz sizin için üzülmüyoruz çünkü siz  bizi temsil etmiyor bu yörenin insanlarının huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmak için uğraşıyorsunuz bilmiyorum bunu başarmak için belki görevlendirildiniz ama şunu bilin ne sizin ne de  varsa sizi görevlendirenin buna gücü yetmez.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5364