BİZE DE BARIŞ LAZIM‏


              Sevgili okuyucularım ne güzel şeydir barış, inanın tüm canlılar keşke barış içinde yaşasa, ama olmuyor dağdaki aslanlar ve diğer yabaniler yaşamak için öldürüyorlar güçlü zayıfı boğuyor ayakta kalmaları, yaşamlarını sürdürmeleri için bu şart. İşte Amerika’da dünyada böyle bir devlet alıştı ya dünyada süper güç anılmaya bunu sürdürmek için diğer devletleri boğuyor iç işlerine karışıyor olur olmaz bahanelerle savaştırıyor, barış diye gidiyor alabildiği kadar her türlü hazineyi alıyor ve çekip gidiyor. Şimdi bize sıra geldi bizle savaşmayı göze almıyor ama savaştan beter yapmaya çalışıyor.Türkiye deki iş birlikçi kişileri ile temas kuruyor barış adını verdiği bir proje ve senaryo çiziliyor  ülkemizde sahneleniliyor bu filmi kim ne kadar seyredecek bilmiyorum ama sonuna kadar seyretmek düşüncesine kapılırsa bu millet işte o zaman yandı çıramız.

             Bakın tüm siyasi partili dostlarım soruyorum sizlere Amerika’nın dünyada barışı için bir şey yaptığını bana ispat edin bende sizin partili olacağım, edemiyorsanız siz benim partili olun demiyorum ama ülkemize sahip çıkın demek zorundayım. Sayın Başbakanım barış diye bir süreç başlattınız oysa siz barışmasını bilmeyen bir özelliğe sahip kişisiniz bundan ötürü sizi suçlamıyorum bu Tanrımın size verdiği bir özellik. Amerika istiyor diye p.k.k, ile barış istiyorsun, kandil ile sıcak ilişkilere giriyorsun, İmralı da ki müebbet hapis cezası almış bir katil ile devleti görüştürüyorsun, dokunmazlıklarını kaldıracağım dediğiniz Kürtçü vekillerle kanka oluyorsun iyi güzelde onların dışındaki bizler ne olacağız. Milli bayramlarımızı yasaklarsın, T.C kelimesini kaldırmak için çabalarsın, bir mayıs’ta işçileri tazikli su ve biber gazı ile sularsın, Atatürk ve kurtuluş savaşı veren atalarımı aşağılarsın, kutsal dinimizi ve en değerli varlığımız anamızı çıkarın için kullanırsın iki kelimenizden biri ALLAH dersiniz ALLAH için bu millete ne verdiniz.?

          Sevgili dostlarım sayın Başbakan barış sözcüğünü bile çıkarı uğruna kullanıyor oysa kendi gibi düşünmeyen hiç kimseyi sevmiyor. Defalarca yazı yazdım sayın Başbakanım Hopa da size atılan taş çok yanlıştı asla bunu alkışlamıyoruz çok özür dileriz dedim gelin o günü unutalım siz Başbakansınız af etmeyi bilirsiniz dedik ama gel görkü değil afı ilçede çile çekiyoruz bir çok iş yerleri kapandı, gümrük çıkışı bir liradan on beş liraya çıktı, iş yapma sansımız sıfıra düştü, yıldızlı otellerin sahipleri ifadelere çağrıldı, çalışan belediyemize bile ceza üstüne ceza yazıldı v.s v.s Hopamıza ne kötülük varsa yaptınız hani ülke genelinde barış süreci başlatmıştınız. Benim için üzülme dizisi ile ilçemiz ülke genelinde merak edilen bir yer olmuştu yerli turist akın edecek söyleniliyordu onu bile engellemeyi başardınız çünkü otelcileri suç örgütü lideri gibi gösterip yargı önüne çıkardınız gerçi benim yargı ile sorunum olmadığı gibi adaletli karar vereceklerine karşıda hiçbir kuşkum yok yalnız otel işletmecileri mekanları kapatacaklar diye söyleniliyor inşallah olmaz çünkü sizin istediğinizde bu.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9707