BU BİR SPOR?

BU BİR SPOR?
 Merhaba sevgili okuyucularım günler geçtikçe anlaşılması zor  bir toplum olduk hiç bir işi tabiatına uyğun yapmıyoruz sevimmeyi. Üzülmeyi, dinlemeyi, düşünmeyi.gülmeyi,ağlamayı bunların hiç birini laiki ile yapamaz olduk bu gün neden böyle bir yazıyı kaleme aldım. Geçtiğimiz pazar günü Hopa spor iLe Arhavi spor arasında Borçka ilçemizde bir futbol maçı  oymandı  maç Hopasporun 2 sıfır galibiyeti ile sonuçlandı bu sonuç sonrası sevinmeyi anlarım ama yapılan taşkınlığı 
Anlamak mümkün değil. Evet beyler maçtan sonra rakıp takıma saldırmanız, araçların camını kırmanız, emniyet güçlerini rahatsız etmeniz hiç hoş değildi bu bir spor içinde dostluk ve kardeşlik olması gerekirken kendini bilmez bir kaç kişinin yapmış olduğu taşkınlık asla alkışlanacak bir olay değiledir, Şunu açık ve net olarak yazıyorum sevinmesini ve üzülmesini bilmeyen insanlar değil maç seyretmeye sokağa bile çıkmasınlar üç beş kişinin bu yaptığı hareket Hopanın tamamını üzüyor ise yapılan hareketin ne kadar çirkin olduğunu sanıyorum yazmama gerek yok.
                 Bakın beyler iki komşu ilçe ile ilişkirimiz adam gibi olmalı futbol bir dostluktur bu dostluklardan marhumum diyen biri varsa kendi dünyasını kendisi  ile baş başa yaşasın topluma girmesin, insanları germesin. Gönül veren camiayi üzmesin. galip iken bu hoş olmayan işleri yapanlar mağlup iken neler yaparlar düşünmek bile istemiyorum. Kendine hakim olamayan varsa maçla gitmesin Hopa spor nerden nerye düştü eski konumuna gelmek için sevgili Medim Koyuncu başkanlığında çok güzel, azımlı bir yönetim oluşturuldu bu arkadaşları desteklemek gerektiği yerde birileri  insan olduklarını  unutup centimenliğe  uymayan davranış içinde  olurlarsa onlar asla Hopa spor taraftarı olamazlar . Bakın beyler ben hiç kimse üzülsün istemem bir iki sinirlerine ve öfkesine sahip çıkamayan kişiler yüzünden tüm ilçem üzülecek ise bunun önlemi alınacağından hiç kimsenin endişesi olmasın.
                  Sevgili spor severler hiç bir sportik faliyetlerinin içinde kin, nefret ve düşmanlık yoktur  bu takım çok başarılı işler yapabilir takımınızı seviyorsanız kininizden ve düşmanlıktan kendinizi arındırın maçın skoru ne olursa olsun takımınıza sahip çıkın rakip takımıda alkışlamayı unutmayın.  Sevgili başkan ve yönetim oyuncularımı dizain etsin yoksa üç beş kendinden geçen seyirciyimi kontrol etsin onun için her aile maça giden çoçuklarına orda nasıl davranması gerektiğni anlatsın. evet beyler  Arhavi maçından sonra yaptığınız olay hiç hoş değil  ilçede sizi alkışlayan hiç kimse yok rezil oldunuz sakın ola bir daha böyle bir hata yapıp ilçemizide rezil etmeyin. Unutmayın futbol bir spor içinde dostluk ve barış olmalı onun için ya futbol ya  siz dedirtmek istemiyorsanız bir daha böyle bir hata yapmamalısını?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2436