BU NE ÇELİŞKİ‏

Sevgili dostlarım ben ömrümde kendisi ile çelişkiye düşen adam gördüm de sayın Tayip Erdoğan gibisini hiç görmedim.

   Sevgili dostlarım ben ömrümde kendisi ile çelişkiye düşen adam gördüm de sayın Tayip Erdoğan gibisini hiç görmedim. Taksim olaylarının ardından biz milletimi sokağa döktük diyen adam tam tersini yapıp Ankara, İstanbul, Erzurum, Samsun ve Kayseri de miting yaptı ya arkadaş Taksim’de demokratik hak arayanlar senin siyasi bir rakibin değil ki orda binlerce insan ve her görüşten direnen halk vardı sen kalktın kendi milletim dediğini sokağa döktün vur de vuralım öl de ölelim diye bağırmalarına seyirci kaldın kim vurulacak niçin ölünecek bilen yok. Sayın Başbakanım yanlış yapsan bile bir kez sözünde dur bu gün konuştuğunu yarın yalanlıyorsun kendinle çelişkiye düşüyorsun böyle devlet yönetilmez siz artık yoruldunuz yaptığınız güzel işler için teşekkür ederimde uzun bir tatili hak ettiğinizi düşündüğüm için çıkmanızı öneriyorum .

            Sevgili dostlarım ne kadar güçlü olursan ol halk ile dalga geçilmez halk gün gelir ufacık bir su olur akar gün gelir şelale olur taşar bunun dengesini iyi sağlamak gerek bu iş bu iktidarın iş değil iç savaş çıkarmak düşünceleri varmış gibi millette soru doğuyor. Taksim’de demokratik hak arayanları aşırı güç ile kırdın karşılık olarak kendimin dediğin insanları tehditle sokaklara döktün, duran adam diye keşfedilen tepkiye de onlar yıllardır duruyor ama biz yürüyoruz diye tahrik varı konuşuyorsunuz bunlar yanlış, evet siz on senedir yürüyorsunuz ama aydınlık bir geleceğe değil karanlık bir dünyaya doğru bizleri de aldın uçuruma götürüyorsun sayın Başbakanım bu ülke o kadar ucuza kazanılmadı sen Çanakkale yi bir daha oku oku ki insafa gelesin..

              Evet değerli dostlarım yanımızda değil artık dünyada dostumuz kalmadı yorgun Başbakan her kese laf yetiştirdi ne Avrupa bıraktı ne asya nede diğerlerini. Dün kaka olan devletleri bile sildi attı bu çelişkiler içinde bu ülke yönetilmez artık dur deyin önümüz çok zor yollarla dolu bunu aşmamız gerek ama bu iktidarla olamaz. Sayın Başbakan kürt açılımı dedi ve iki aya varmadan kendi bitirdi imralı canisi, terör örgütü, katiller demeye başladı oysa iki ay önce bunlara terörist demeyi bile yasaklamıştı. Mitinglerinde azınlık şaşırma sabrımızı taşırma diye bağırtıyor insanları azınlık kim çok olan kim hepimiz bu vatanın çocukları değil miyiz neden insanları bir birine düşürüyorsunuz anlamıyorum.soruyorum tüm halkıma toplumdan gelen barışçıl tepkiyi dinleyip, kaygıları gidermek yerine mitinglerle gidermek anlayışı bunu misilleme gibi algılanılması, Başbakanın savaşa gider gibi yol ver geçelim Taksim’i ezelim diye milleti bağırtması kime ne kazandıracak taktır siz okuyucularımın.

    Diğer Yazıları
    • PAYLAŞ
    • İzlenme : 8992