BUNLAR DEĞİŞMEZ‏

Merhaba değerli dostlarım Türkiye ‘de inanılmaz olaylar yaşanıyor. Bu yaşanılan olaylar karşısında insanların akıl sağlığını koruyabilmesi gerçekten zor.

 Merhaba değerli dostlarım Türkiye ‘de inanılmaz olaylar yaşanıyor. Bu yaşanılan olaylar karşısında insanların akıl sağlığını koruyabilmesi gerçekten zor.  29 Ekim  cumhuriyet bayramını gölgede bırakmak için devletin büyükleri  Marmara ray adı altında denizin atmış metre derininde yapılan tüp geçidin açılışına gittiler özellikle 29 ekimi seçtiler kendilerine göre millet cumhuriyet bayramını unutacak açılışa koşacak diye düşündüler, yandaş basında bayramı değil açılışı manşetlerine taşıdılar ama yinede yetmedi halk Atasına ve laik cumhuriyetine sahip çıktı milyonlar sokaklara döküldü laik cumhuriyetine ve Atasına sahip çıkan her yurttaşımı kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Halk bu işte kendisine özgürlük , bağımsızlık, demokrasi bağışlayan atalarını unutmuyor iktidar ne yaparsa yapsın bu halk laik cumhuriyete olan bağlılığını sürdürecek.

           Evet zor bir süreçten geçiyoruz birileri kurtuluş savaşı verip ülkemize çağdaş bir dünya kuran kişilerle hesaplaşmak istiyor, diğerleri de inadına laiklik, inadına aydınlık ve çağdaşlık diyor işin doğrusu tek iken karanlık örümcek kafalılar çağdaşlıktan uzak birey olmayı değil biat etmelerini isteyen bir zihniyet ve o zihniyete göre insan yaratmak . olmaz beyler bu ülkenin insanı emrinize girmez size biat etmez özgürlüğünü ellerinize vermez onun için direnmeyin halkın önüne geçemezsiniz, onları kendinize kul edemezsiniz o halk bu devlet ne şekilde ne bedellerle kurulduğunu biliyor sizler gibi nankör değiller,Atalarından aldıkları emaneti yaşatmaya kararlılar emanete ihanet dinimizde bile yoktu nankörlük ise hiç yoktur ona göre sizde dönün gittiğiniz yolda o yol karanlık önünüzü göremez düşersiniz bir düşerseniz bir daha kalkamaz olduğunuz yerde kalırsınız.

             Sevgili dostlarım her dönemin sorunlu iktidarları olmuştur ama bunlar gibileri ne Türkiye’de nede dünyada görülmemiştir, ülkenin onurunu, gururunu kırdılar  orta doğunun eş başkanı olacağını söylediler ülkeye bile başkanlık yapamadılar Türk kelimesini bile ırkçı saydılar andımızı kaldırdılar birilerine yaranmak, keyif bağışlamak için örf ve adetlerimizi hiçe saydılar, ülkeyi benden olan ve olamayan diye ikiye ayırdılar. Şimdi Mart ayında seçim var karşınıza çıkacaklar demokrasi, özgürlük, barış, kardeşlikten gazel vuracaklar köprüyü geçene kadar ayıya dayı denir misali gülücükler dağıtacaklar seçimde düşündüğü oyları aldımı hiç birimizi tanımayacaklar. Seçimden sonra üzülmek istemiyorsanız onlar oy vermeyin, sözlerine asla güvenmeyin değiştik dediler de ne oldu bunu aklınızdan asla çıkarmayın bunlar değişemez….. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9354