CENTILMEN OLACAĞIZ?

CENTILMEN OLACAĞIZ?
Merhaba  spor sever dostlarım ben spor yazarı değilim ama sporun  içine şiddet girdimi bir şeyler yazmaya çalışırım çünkü önce insanım.geçen pazar Artvin amatör maçları esnasında Hopa ile Borçka  spor karşı karşıya geldiler maçı Borçka spor 2 . 1 kazandı bu sporun içinde olan sonuçlarından biri burya kadar olanlara sözüm yok ama maçtan  sonra sonuca katkı sağladı diye orta hakeme şiddet   uygulanması asla alkışlanacak. Yapanı övecek, eline sağlık  diyecek iş hiç değil. Evet orta hakem kötü yönetim sergilemiş, maçı kötü yönetmiş olabilr tüm olumsuzluklar olsa bile o hakemin sorumlu oldiğu bir yer vardır onun cezasını o yer vermelidir . Her suç işleyenin cezasını insanlar vermeye kalkışırsa  ülke yaşanılmaz bir hale gelir . Seyircinin görevi maçı seyretmek, 90 dakka takımını desteklemek  maçın son düdüğü çalındımı maçın sonucuna alkış tutmak  olmalıdır bu sporun olmazlarından ilkidir şunu açık ve net olarak belirtmek isterim ki o da maçın sonucu her ne olursa olsun buna tahamül gösteremem düşüncesi içinde olan varsa bir ağbi tavsiyesi maça gitmesin
              Evet yüzlerce seyircı içinde bir iki tahamülsüzlerin yüzünden kos koca bir camia ve onun yöneyicileri  zan altında birakılmaz bu şehir örnek bir şehirdir onun için sevmeyenide vardır o sevmeyenleri sevindirmek futbol seyircilerinin görevi değildir. Hopa  spor futbolu ile anıldiğı gibi cemtilmen taraftarı ile anılması çok daha önemlidir. Ülke yeteri kadar düşman üretiyor bu yetmez  miş  gibi bizlerde futbol için düşman olacağımız ilçe aramıyalım spor dostlukların çoğalması, ilçelerin bir biri ile kaynaşması için yapılırsa ismi spor olmaya devam eder aksi taktirde yeni bir isim aramak zorunda kalır insanlar ki bunada insanım diyen hiç kimsenin neden olmaması gerekir. 
             Sevgili Hopa spor taftarlari  belki bu yazımdan ötürü  bana kızacaksınız o zaman bu yazımı düşünerek bir daha  okuyun inanıyorum ki o zaman hak vereceksiniz. Ben özellikle  Hopa sporun başarılı olmasını istiyorum diyenlere sesleniyorum sahada başarılı olunmakla şanpiyon olunmayabiliniyor başarı bir bütündür en büyük başarıda seyircinin centilmenliğidır. Şunu inanarak söyluyorum seyirci maçın sonucuna tahamül gösterir, centilmenliği ilke olarak kabüllenirse Hopa spor çok başarılı yerlere çıkabilir en önemli nedenide başarı isteyen bir başkanın ve çok kaliteli yönetimin oluşudur seyirci ve yöre halkı olarak bunların yanında olursak başarı kendiliğinden geleceğine dair kimsenin kuşkisu olmasın ve bu ilçenin sevenleri olduğu kadar sevmeyenlerinde  olduğunu kimse unutmasın, şanpiyon olmak istiyorsak centilmen olacağız sevmeyenleri çaresiz  birakacağız bu işin yolu bu karar sizlerin sevgilerimle.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4687