ÇİLE KAPISI?

ÇİLE KAPISI?
Sevgili okuyucularım sarp sınır kapısı açıldığı günden bu güne kadar hiç sorunu bitmedi. Birkaç kez yıkılıp yapıldı bir kez daha yıkılacağı ve tadilat yapılacağı söyleniliyor. Ben şimdi ülkeye çağ atlattık diyenlere soruyorum. Neden bir işi yaparken önümüz yüz yıl için yapılmıyor da günü kurtarmak için yapıyorsunuz yık yap bunlar hep para bir işi  bir defa yapın tam yapın çok mu zor sizin için böyle yapmak. Son günlerde yolcular çile çekiyor otobüs ile seyahat edenler sarp kapısını geldi mi otobüslerden indiriliyor otobüste kuyruğa sokuluyor sıra gelene kadar üç beş saat geçiyor. Yolcularda yağmurda çamurda beş saat sokak ortasında beklemek zorunda kalıyor. Bu zorunlu bekleyiş yeni düşlediğiniz Türkiye nin çilesimi buna bir  çözüm üretemiyor musunuz?

           Değerli valim sarp sınır kapısının ilk yetkilisi sizlersiniz. Önümüz yaz yoğunluk hayli fazla olacak seneden bir geçenle ülkemize her gün döviz kazandıran kurumlar ve kişiler aynı haklara sahip olacaklar. Gümrükten karşıya ufak büyük tüm araçlar aynı yerden geçiyor bu da sıkışmalara neden oluyor. Bir de buna yayalar eklenince sınır kapısı değil çile kapısı oluyor tırlar ve yolcu taşıyan otobüslerin bir ayrıcalığı olmalı yolcu otobüsü kumar oynamak ve eğlenmek için geçen kişi ile aynı kuyruğu paylaşmamalı. Onların bir özellikleri bir geçiş üstünlükleri sağlanmalı bu konuda katkı sağlamanızı arz ediyoruz.

                 Evet arkadaşlar hafta sonları Batuma gitmeyin. Saatlerce giriş ve çıkışlarda beklersiniz araçlarınız ile hiç gitmeyin uzun kuyruklara neden olup ekmek parası için giden otobüs ve tırlara sebep olmayın. Sevgili ulaştırma bakanlığı ve orda görevli olan memurlarım sizin göreviniz uluslar arası taşımacılık yapan yolcu otobüsleri ve tırları  en kolay şekilde gideceği yere ulaştırmaktır. Adil ve adaletli olmanız gerek işin kolayı olan  geç sıraya demek adil değil parasını yemeye giden ile  evine ekmek parası için  uğraşan kişileri aynı kefeye koyup tartamazsınız. İsminiz ulaştırma bakanı ama göreviniz yerine zamanında ulaştırmama olmasın lütfen çile kapısını  gümrük kapısı yapın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5131