• Ana Sayfa
  • »
  • ÇOK MU SEVİYORSUNUZ DEMOKRASİYİ‏

ÇOK MU SEVİYORSUNUZ DEMOKRASİYİ‏

Sevgili dostlarım ben oldum olası askeri darbeleri sevmem, alkışlamam, tavsiye etmem. Mısır ‘da bir darbe yapıldı mısır halkından çok A.K.P liler ve Tayip Erdoğan konuşmaya başladı sanki darbe bunlara yapıldı.

   Sevgili dostlarım ben oldum olası askeri darbeleri sevmem, alkışlamam, tavsiye etmem. Mısır ‘da bir darbe yapıldı mısır halkından çok A.K.P liler ve Tayip Erdoğan konuşmaya başladı sanki darbe bunlara yapıldı. Mursi’nin devrilmesi, iktidar tarafından Türkiye’nin iç meselesi haline getirildi. Sayın Başbakan ve koro arkadaşları darbeye karşı çıktı demokrasi  nutukları atmaya başladılar. Bu mübarek günlerde ben anlamıyorum bir insan o kadar yalanı bir arada konuşup milletin gözüne nasıl bakabilir, bu iktidar ana yasa mahkemesince demokrasi karşıtı sözler ve eylemlerden ötürü ceza almadı mı, sayın Başbakan demokrasiyi nelere benzettiği her kesçe malum değimli şimdi Mısırda demokrasi kesintiye uğramış onu konuşuyor sanki Başbakanı olduğu ülkede demokrasi varmış gibi başka ülkelerin demokrasizliği bunu rahatsız ediyor sen önce ülkene bak Başbakanım sokak ortasında pala ile insan kesiyorlar.

             Değerli dostlarım ABD ve AB üyeleri ile birlikte şeriatçı Arap yönetimleri Mısır’daki darbeye darbe demedikleri için Tayyip bey öfkelendi saçmalamaya başladı demokrasinin namusu sandıktır  gibi sözler sarf etti  ve ilave olarakta demokratik darbe olmaz dedi , peki Türkiye’de  olanlar demokratik mi? Taksim direnişine saygısızlık yapıp eli palalı adamlar yerleştirmek, insanları öldürmek çok mu demokratik sayın Başbakanım Allah aşkına demokrasi den de, demokratik sözlerden de en son konuşması gereken insan sizsiniz onun için konuşmayın lütfen. Evet mısırda Mursi demokratik yoldan iktidar geldi sizin gibi ama o ne yaptı demokrasinin ırzına geçti, şeriatçı dayatmalarla yönetmeye kalkıştı demokrasiyi amaç olarak kullandı sizler gibi ve başına hiç önermediğim darbe geldi . benim anlamadığım dünyada her hangi bir ülkede darbe olsa A.K.P li vekiller ve Başbakan neden zıplamaya başlıyor, uykuları kaçıyor on bir yıldır iktidardalar bir türlü darbe korkusunu üzerlerinden atamadılar bu korku yüzlerce askerin haksız tutuklanmalarına neden olmasına rağmen bu insanlardaki darbe korkusu bir türlü vücutlarından çıkmadı.

            Sevgili  dostlarım demokratik bir ülkenin Başbakanına bakın ne diyor tüm halkın hayat tarzı benim teminatım altında diyor ya sen kimsin arkadaş halkın teminatı kişi veya kişilerin elinde olursa o ülkede demokrasiden söz edilir mi, sen bu gün var yarın yoksun hayat tarzı ancak hukukun , ana yasa ve yasaların teminatı altında olabilir şahısların değil. Demokrasiyi bir durağa, bir tranvaya benzeten bir zihniyete sahip oldukları için üstlerinden darbe korkusunu atamıyorlar, gezi parkındaki ölümlerden sorumlu olan bir iktidarın demokrasilerden söz etmesi kısır bir adama kaç çocuğun var demeye benzemiyor mu? Bu millet ne askeri darbeye neden düşündüğünüz sivil darbenize müsaade etmez  on bir yıldır saltanat sürdürdünüz ve ismini de demokrasi koydunuz bizde yuttuk öylemi………

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8063