ÇÖZÜM?

ÇÖZÜM?
Merhaba sevgili okuyucularım  ramazanın ilk haftasını doldurduk havalarda çok elverişli sıcak yok sanıyorum oruç tutanlar zorluk çekmiyorlardır. Evet 7 Haziran  seçimlerinin üstünden 18 gün geçti mecliste yeminler edildi  vekiller ilk olarak dokunmaz oldular ben yıllardır anlam veremediğim dokunmazlık bu yıl da devam ediyor anayasayı değiştirme meraklıları bir defa olsun dokunmazlığı kaldıracağız demediler sen dışarıda suç işle bir şekilde kendini meclise at ve dokunulmaz ol bu  olacak bir iş mi?  yemin merasimi edildi bağlı kalınacak mı sanmıyorum , içinde Atatürk ilke ve inkılap yazıyor, Devletin varlığı, bölünmez bütünlüğü yazıyor, hukukun üstünlüğü, demokratik ve laik cumhuriyetten söz ediliyor ve en önemlisi Anayasaya bağlı kalmaktan söz ediyor . şimdi soruyorum üç dönem bu yemin yapıldı  peki  uyuldu mu ? bu dönem  mecliste koalisyon çıktı diye belki uyulur diye mi düşünüyorsunuz. Ülkenin bir numaralı koltuğuna geçilirken de aynı yemin yapıldı , tarafsız kalacağım denildi 7 Haziran seçimlerinde edilen yemine ne kadar bağlı olduklarını gördük bu dönemde göreceğiz kimler ne kadar bağlı kalacaklar.

            Sevgili dostlarım üç dönem iktidarı AKP si bu güne kadar edilen yeminlerin hiç birine uymadı ama bu demek değil ki bu seferde uymayacak, o zamanlar tek başına iktidardılar Atatürk’ü unutturmak için her şey yaptılar, milli bayramları iptal ettiler  v.s v.s  bu dönem yine birinci parti ama iktidar değil evet yarın koalisyon olsa bile iktidarın en büyük ortağı ve liderleri Başbakan olacak ama her şey istedikleri gibi olmayacak Türk kelimesi anayasadan kalkmayacak, laiklik tartışılmayacak yeni bir dönem başlayacak. İşte bu dönemi başlatacak lider gerek vatandaş siz tek başınıza hiç biriniz bir şey değilsiniz diye karar verdi ülkeyi bir kişinin yönetimine teslim etmedi siz siyasiler şimdi vatandaşın bu  icraatına karşı mı duracaksınız vatandaşa rağmen kırmızı çizgimiz var mı diyeceksiniz şunu bilin toplumsal olaylarda kırmızı çizgi yoktur toplumun çıkarı vardır . siyaset imkansız görünen durumlarda bile uzlaşıp, çalışıp çözüm üretmek  sanatıdır . hiç kimse sandıktan çıkan sonuçları görmemezlikten gelemeyeceği gibi, vatandaşların oyları ile ne demek istediğini de bilemeyecek kadar saf olmamalı.

            Sayın Devlet Bahçeli dürüstlüğüne asla sözüm yok ama siyasetine söylenecek birden çok sözüm var ben yalnız birinden söz edeyim siz üç dönem önce erken seçim istediniz üstelik hükümet ortağı iken ne oldu sandık kuruldu erken seçim oldu siz yüzde on barajı aşamadınız AKP si iktidarı o geliş üç dönem iktidarda kaldı şimdi size bunlar ders olup çözüm üretmeniz gerekirken kırmızı çizgi çizmeniz çok anlamsız, alacağınız her türlü karardan önce biraz düşünün sağınıza solunuza bir sorun danışmanlarınıza danışın madem her şey siz yapacaksınız hep sizin dediğiniz olacak onlar neden var partinizde , duruşunuz ile söyleyişiniz tamamen bir birine zıt  bilgilerinize arz olunur.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4843