CUMHURİYET‏

Merhaba dostlarım bu gün CUMHURİYET bayramı ülkenin düşman işgalinden kurtulup cumhuriyetin ilan

Merhaba dostlarım bu gün CUMHURİYET bayramı ülkenin düşman işgalinden kurtulup cumhuriyetin ilan edilmesinden bu güne tam 90 yıl geçmiş ne erken geçiyor zaman oysa dün gibi hatırlıyorum ilk yıllarında ki o görkemli kurtuluş ve kuruluş yıl dönümlerini, o zamanda düşmanları vardı bu günde birileri ne hikmetse sevmiyordu cumhuriyeti peki ama neden bunun cevabını da  bu güne kadar kimse vermemiş, 2023 yılı beklenir olmuş. Nedir bu iktidarın 2023 hedefi o yıl cumhuriyetin  yüzüncü yılı onlar için artık bir asır geçmiş cumhuriyetin sonu gelmiş yerine İslam ağırlıklı bir rejim ve kendilerine biat edecek bir toplum adamların yüz yıldır düşündüğü tek şey bu . peki buna yüce millet izin verecek mi işte ona 2014 Mart seçimlerinde çıkan sonuçlara göre karar verilecek karamsar değil ama  endişem yokta değil . üç dönemdir iktidar olanlar ülkenin tarihten kalma tüm değerlerini ve hatta Atatürk’ün askerleriyiz diyenleri bile acımadan sanal suçlamalarla içeri atıyor da bu millet demokratik tepkisini göstermiyorsa sanıyorum endişe duymaktan haksız sayılmam. Ülkenin isminden rahatsız olanlar, andımıza tahamul edemeyenler, millet kavramını kullanıp hangi millet diyemeyenler maalesef bu milletin sayesinde ordalar mart seçimlerinde kendilerine geldilerse ne ala yoksa beter günler bizi bekliyor.

              Sevgili okuyucularım ben tüm okuyucularımın ve milletimin Cumhuriyet bayramını kutluyor ve cumhuriyetimize sahip çıkmasını bekliyorum. Yine iktidarca göstermelik kutlamalar yapılacak bu bayramın değeri anlatılmadan insanların ağzına bal sürecekler kendilerinin de cumhuriyetçi olduklarını söyleyecekler ama asla LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ demeyecekler. Kanmayın bunlara bu insanlar 1923 tarihinden bu güne karınca adımı geldiler, hap yapıp millete yedirdiler bu gün ülkemizin tüm değerlerini ve birimlerini ele geçirdiler Mart ayında sizden son kez oy isteyecekler ,göz yaşı dökecekler, kanı durdurduk diyecekler, ekonomi iyi gidiyor, ileri demokrasiye geçtik v.s v.s sizleri kandırmak için kutsal dinimizi siyasi malzeme yapmaktan bile utanmıyacak ve çekinmeyecekler.

               İşte tüm bunları bildiğim için A.K.P sine artık oy verilmez diyorum kendini bunlar gibi görmeyen her yurttaşımı bir çatı altında birleşmesini öneriyor kurtuluşun siyasi ayrıcalıkla gelmeyeceğini, kendini nerde gören varsa geçici olsa bile iş birliği yapılmasını şart olduğunu belirtiyorum. Mart seçimlerinde C.H.P si  ilk tercih olmalı belediyede olsa il genel seçiminde olsun  bu birlikteliği sağlarsak bu iktidar asla sandıktan çıkamaz yok şöven duygularla veya siyasi düşüncelerle ayrışarak değişik kulvarlarda oynarsak A.K.P sini hizmet etmiş oluruz hatırlayın referandumda yetmez ama evet diyenleri şimdi bin pişmanlar yarın pişmanlık duymak istemiyorsak, gelecek nesil’e çağdaş, barış içinde yaşanılır bir gelecek  yaratacaksak ilk şart birlikte hareket etmeliyiz. Hopa ülkenin aynasıdır bu aynayı burada kırarsak yarın kimse resmine bakmak için ayna aramasın o aynayı bulsa bile utandığından bakamaz .   

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8921