DEĞDİ Mİ?

Sevgili dostlarım bu yazıyı yazarken seçim sonucu belli değildi.

Ben seçim kampanyası süresi yapılanları yazacağım. Şunu öncelikle söylüyorum  cumhuriyet tarihinin ve demokrasinin yüz karası bir süreç yaşandı. Adaylar ve partililer  çok acımasız, seviyesiz, hoş görüden uzak çamur atmalar, hırsızlık gibi adi suçlamalar rant denen kalıplaşmış  sözlerle tamamlandı bu gün kazanan belli oldu   şimdi soruyorum  hepsine bu kadar kırıcı sözlerden sonra kazanan veya seçimi kaybedenler değer mi idi? Pişmanlık duyuyorsanız yine çok iyi yok kin ve nefret hissediyorsanız nereye kadar sürecek bu kininiz ve nefretiniz. Evet bitti seçimler yerine  getirilsin  verilen sözler  devam etsin 150 liralık yardımlar etmezler çünkü  seçimler bitti seçimlerden  sonra ki hayatı herkes kendisi için yaşayacak olan olmayana hiç bakmayacak. Yardım paketleri hazırlanmayacak, kimse işe alınmayacak, kimse yalan söyleyemeyecek.

                          Sevgili halkım size 150 liralık bakanlar o para ile  oyunuza talip olanlar kendi fiyatları ne kadar merak ediyorum çünkü ben hiç kimseye fiyat biçemem benim için bir insanın değeri en az benim değerim kadar önemlidir.  Oy uğruna insanları küçümseyip sen 150 liralık adamsın düşüncesi ile yanaşmak ayıptır, haksızlıktır, günahtır. Diğer arkadaşlar Hopa belediyesinin yapmış olduğu hiçbir hizmeti görmüyor. Yalnız Hopa yı beton yığınına çevirdiniz diyor. Solcu olmak, solcu düşünmek insanlar yetmiyor insanlar inandırıcı, radikal sözü ile yaşamı denk kişiler arıyor. Yapılan hizmetleri anlatacak ondan sonra sen bunun üstüne ne  koyacaksın diye konuşacaksın. Karalama ile  halkın gözünü kapatamazsın seçimin sonucu ne oldu bilmiyorum ama şunu çok iyi biliyorum kısa sürede bu kadar hizmet etmiş, Hopayı marka haline getirmiş CHP si belediyesi kazanır diye düşünüyorum olur kazanamadı bu dünyanın sonu değil halkın tercihine saygı göstermeli her kim kazandı ise tebrik edilmeli.

                          Değerli okuyucularım seçim kampanyası süresi içinde benim tespit ettiğim ve en üzüldüğüm şey yıllardır CHP sinde olup  şahsi çıkarı giderilmedi diye başkana kızıp alanlarla AKP sinin bayrağını sallayanlar işte buna ben çok üzüldüm onları kınamıyor onlara kızmıyor ama tek bir şey soruyorum. Madem siz  bu olacaktınız beni niçin  CHP sine aldınız ben CHP sini sizinle sevmiş parti terbiyesini sizlerden almıştım başkana kızman beni üzmeni gerektirmiyordu ki başkana kızdınsa düğününe gitme ben sana  hiçbir şey yapmamıştım. Beni alanlarda sensiz bıraktın yine de sizler kızamıyorum tam tersi beni kazandırdığınız CHP si yuvasına sizleri  tekrar bekliyorum seçimi kazansak da kaybetsek de sizlerle birlikte olmak istiyorum. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1140