• Ana Sayfa
  • »
  • DEĞERLER SİYASET ÜSTÜDÜR?

DEĞERLER SİYASET ÜSTÜDÜR?

DEĞERLER SİYASET ÜSTÜDÜR?
Sevgili okuyucularım seçim çalışmaları son hızı ile devam ediyor birisi iktidarını korumak için bir diğeri % 10 barajı aşmak için bir diğeri de eski söylemleri bırakıp milleti ilgilendiren  ekonomik ve  mega projeleri ile iktidar olmak için uğraşıyor. Evet baraj sıkıntısı olan HDP Karadeniz de Hopa yı seçti ve ilk mitingini eş başkanları Figen Üstündağ ile yaptı iyi de geçti konuşmalar yapıldı ama soru işareti bırakılarak gittiler. Halkın merak ettiği  şeyi ben buradan dile getireceğim miting gününden bir gün  önce asılı olan  Türk bayrakları ve Atatürk posteri zabıtalarca indirildi. Neden indiriyorsunuz deyince  kaymakamlığın emri denildi ben buradan halk adına soruyorum Türk bayrağının   varlığından rahatsızlık duyan kim? HDP millet vekili adayı konuşmasında Türk bayrağı da bizim dedi onun o söylemi birileri bizim bayraktan rahatsız olacağımızı düşünenler var mı anlamı taşımaz mı yoksa o vekil adayının bayrağa karşı söylemleri şahsi düşüncesi mi?

                          Bakın beyler kim nasıl düşünürse düşünsün görüşü partisi ne olursa olsun Türkiye cumhuriyeti  devletinde siyaset yapacaksa veya bürokrat olacaksa bayrağı tartışmayacak kimse bayraktan rahatsızlık duyanlar olur tahrik olmasınlar    diye bayrağımızı önlem olarak almayacak  Türk bayrağının göklerde dalgalanmasından rahatsızlık duyan her kimse bu toprakların üstünde siyaset yapmayacak. Evet  ilçe halkının  dikkatini çekmiş HDP liler geliyor burada miting yapacaklar onun için bayraklar toplatıldı diye düşünüyorlar işin aslı  ve doğrusu ne ise yetkili olan veya varsa bu emri veren bunun nedenini de açıklamalı. Toplayan zabıta memurları  onların beyanı kaymakamın  emri diye ben sayın kaymakamımı tanırım halkın bu rahatsızlığına bir cevap verecektir diye düşünüyorum.

                          Sevgili okuyucularım Türkiye üniter bir  devlettir herkes eşit derecede demokratik haklara sahiptir HDP siyasi ve yasal bir partidir ülkenin her yerinde siyaset yapar oy ister miting düzenler bu onlarında diğer partilerinde anayasal hakkıdır devletin görevi tüm siyasi partilerin özgürce konuşmasını sağlamak  emniyet tedbirini almak buna eyvallah ama bayrağımıza karşı herkes saygılı olacak ne siyaset yapanlar ondan tahrik olacak ne de devletin memurları bayrağımızı tahrik muamelesi olarak görmeyecek ve onun dalgalanmasına önlem almayacak. Şunu açık ve net yazıyorum bayrak ve din siyaset üstü bir değerdir hiç kimse bu değeri öne sürerek  siyaset malzemesi yaparak seçim çalışması yapmasın. Değerler tüm halkın ortak sevdasıdır herkes ona karşı son derece saygılı olsun. Türkiye bir devlettir ve bayrağı tektir o bayrak ülkemizin  vazgeçilmez bir değeridir. Asla tahrik olmasınlar diye önlem alınmaz ve de asla bayraktan rahatsızlık duyan  varsa Türkiye nin partisi olamaz. Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 862