DEĞERLERİ KURTARMALI?

DEĞERLERİ KURTARMALI?
Sevgili dostlarım cumhuriyet tarihinin en önemli yılına girdik. Bu yılı önemli kılan genel seçimlerin yapılacak olmasıdır. Altı ay sonra ülkenin tüm değerleri ve  örf adetleri oylanacak. AKP si tüm imkanları kullanarak  ağa babalarına başkanlık yolunu açmak için anayasayı değiştirecek oyu almak için her türlü yola başvuracak bunların başında da kutsal inancımız olan din ve  İslam olacak on iki yılı aşkın iktidar olan  bunlar sürekli din sömürüsü yapmışlar insanları din ile korkutmuşlar ve böylece İslamiyete büyük zararlar vermişlerdir. Kendileri din ile güçlerini sürdürmelerine rağmen din için hiçbir şey yapmamışlardır. İslamiyet’in  emri olan tüm işlerin  tersini  yapmışlardır. Örneğin İslam dini hoş görü ve güzel ahlak sahibi olmayı emreder. Kul hakkı yememeyi, israf etmemeyi, nankör olmamayı buyurur  bu iktidar bunların hiç birine uymayarak kutsal dinimize zarar vermiştir.
Evet değerli okuyucularım 2015 seçimleri her açıdan önemli olduğu gibi inanç ve İslam  adına da çok çok önemlidir. Kutsal dinimizi  bu din sömürüsü yapan kişilerden  kurtarılmalı insanların inanarak ve özgürce dinini yaşamasının  önü açılmalıdır. İbadet Allah için yapılması gereken bir inancın  yerine getirilmesidir.  Ama bunların döneminde insanlar inanarak değil bunların gözüne girmek iş aş koltuk kapmak  için yaptıkları iş oldu. Şimdi soruyorum size İslam dini gibi yaşayarak ve inanarak yapılması gereken bir iş iken İslam’ın kurallarına ve onun men ettiği işleri yaparak  bu dine hizmet etmek inandırıcımı  veya doğru mu? Kul ile Allah arasına girmek insanları kutsal din ile korkutarak onların oyunu almak adil mi adaletli mi?  ihmal sonucu gelişen kazalardan ve ölümlerden ötürü Allah`ın işi deyip haşa Allah’ı suçlar gibi konuşup insanları dinden soğutmak İslam’a hizmet mi yoksa İslam’dan  soğutmak mı bunlar günlük  hayatımızı kararttılar dinimizi de yaşama değil kendilerinin  istediği gibi yaşatmaya çalıştılar onun için yaşamımızı ve dinimizi kurtarma yılıdır bu yıl.
                   Değerli Artvin post okuyucuları dün kime oy verdiniz bilmem size olan saygımdan ötürü bir şeyde söyleyemem ama bu yıl yapılacak seçimlerde bu ülke için ölen binlerce  yurtseverlere terör belasına verdiğimiz şehitlere, laik ve bölünmez bütünlüğümüze, kutsal dinimize, milli olan tüm değerlerimize sahip çıkmalı  ona göre sandık başına gidip  oy kullanmalısınız. İnadına oy kullanmaya devam ederseniz son oyunuzu kullanır bu ülkede bir daha demokrasi adına sandık başına diyemezsiniz. Taktir ve karar sizin benden yazması elimizden alınan ve  alınmaya devam edilen milli  ve dini değerleri  bu insanlardan kurtarmalı diyorum ve saygılar sunuyorum.  TEKRAR
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5103