DEMOKRASİ OLMAYAN PAKET‏

Sevgili dostlarım seçimlere altı aydan fazla bir süre var buna rağmen AKP boş durmuyor

  Sevgili  dostlarım seçimlere altı aydan fazla bir süre var  buna  rağmen AKP boş durmuyor. Paket diye bir şey ortaya  atıyor ve içinde seçim paketi çıkıyor. Bunu da hiç sıkılmadan demokrasi paketi diye   millete sunuyor. Ülkede artık laik  cumhuriyet diye bir söz konuşulmayacak. Çünkü adamlar  Osmanlı ruhuna doğru şartlanmışlar gidiyorlar. Çıkarmış  oldukları yasaları  hiç sıkılmadan  demokrasi için yaptık diyebiliyorlar. Gerçekten demokrasi  için yapmış olsalardı seçim barajını ya kaldırırlardı ya da en  makul seviyeye  çekerlerdi. Kürsü  dokunmazlığı  dışında  tüm vekillerin dokunmazlığını  kaldırırlardı, siyasi partiler yasasını değiştirirlerdi, insanların anayasadan  almış oldukları demokratik  tepkilere artık biber gazı,  polis  jopu  yok derlerdi, ceza evindeki gazetecilere ne işiniz  var orda söylerlerdi.  Devletin tüm dinlere eşit  mesafede durmasını sağlarlardı. Laikliğin ve cumhuriyet kazanımlarının tüm   devlet   birimlerinde öne çıkarırlardı.  Yargıyı  siyasi amaçları için  kullanmaz  onların bağımsız olduklarını kabul ederlerdi. Toplumun kutuplaşmasını insanların ayrıştırılmasının olmayacağını yasal hala  getirirlerdi.   Ulusal bayramlarımızı ve  ulu önder Atatürk’ün  heykeline getirilen  yasakları   kaldırırlardı basın mensuplarına  patronları kanalı ile  baskıyı ortadan kaldırdık derlerdi. Türk kimliği tüm ırkları  kapsar çıkan yasalar tüm TC vatandaşlarını  kapsar diye işi noktalandırırlardı.

                               Şimdi soruyorum tüm okuyucularıma çıkan pakette bu yazdıklarımın hiç biri var mı yeni pakette bunları yazsınlar  bende AKPli olacağım. Ama yazamazlar   tüm halkı kucaklamaktan mahrum olan kişiler tüm halkın kabul göreceği yasayı çıkarmazlar. Çünkü bunlar çağdışı bir yapı ile ülkeyi yönetmek istiyorlar. Çağdaşlığı içine sindiremeyen  beyinler çağdaş  yasa yapamazlar.  Sayın başbakan  kendisinden olmayanları ötekileştirecek, yüzde elliyi zor tutuyorum diyecek parkta kız arkadaşı ile oturanı hoş görmeyecek kadınların inançlarına  göre  taktıkları  baş örtüsünü  bile mesleğe   göre serbest   bırakacak bir zihniyetin demokratik  bir anayasa yapma şansı yok. İşte  bunların demokrasi için yaptıkları  paket aç aç oku.

                         Sevgili dostlarım demokrasiyi  içine sindiremeyen  kişilerin çıkarmış oldukları yasalar ortada  siz bu yasa ile  nereye gideceğimizi  düşünüyorsanız işte oraya gidiyoruz. Son şansımız mart ayındaki   seçimler  çıkan yasa seçim için çıkarıldı. Seçimden  sonra inşallah  bunlara  yasa çıkarması için halk izin vermez de   bir az olsa  bile nefes alırız. Bunların ciddi olmadığı kamuda  türban olayı ile ortaya çıktı. Öğretmene doktora  hemşireye v.s. v.s. kişiler türban ile  görev yapacak polisler, askerler, savcı ve hakimler yapamayacak   peki  yapamayanların günahı ne  bu yaptıkları demokrasiye  özgürlüğe insan haklarına  aykırı değil mi? on bir yılı aşkındır iktidarda olan A.K.P si demokrasi için bir adım atmadığı gibi onu yok etmek için cumhuriyetin kuruluşundan bu güne karınca adımı ile geldiler henüz son arzularını söyleyemiyorlarsa bir nedeni var oda mart ayındaki seçimler bu seçim onlar için çok önemli millet ve ülke içinse çok çok daha önemli ya insanlar bunlara dur diyecek yada biat edecek gün birlik ve beraberlik günü bu iktidara karşı birlikte hareket edilmedikçe, küskünlükler ve kırgınlıklar  ertelenmedikçe ne biz nede ülkemiz karanlığa doğru giden yoldan geri dönemez. Mahalli seçimlerde sandıkta sahsı çıkar için değil ülke çıkarı için oy kullanılmalı. Sevgilerimle.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8701