DEMOKRASİNİN GÜCÜ‏

Sevgili dostlarım merhaba Pazar günü tarihi bir seçim sonucu istemesem bile
Sevgili dostlarım merhaba Pazar günü tarihi bir seçim sonucu istemesem bile Türkiye’nin  kaderini belirleyecek şahibelerle dolu biri cumhur başkanı seçildi yapacak bir şey yok halk böyle olsun dedi. Şimdi ne olacak kesin olarak bilinmiyor mevcut parlamenter rejiminin devamımı yoksa sonumu tartışılıyor. Sayın başbakanın seçimden önceki söylemleri ana yasaya  ters olmasına rağmen geri adım atmadı ana yasada baba yasada benim düşüncesi ile sandığa gitti ve halk kararına Tayyip beyden yana kullandı. Düşünüyorum da  acaba bu halk demokrasi ve onun güzelliklerinden yana sıkıldı mı , yoksa Tayip bey konuşsa bile parlamenter sisteminden vaz geçmez mi diye düşündüler bilmiyorum çünkü saygı duymak zorunda olduğum halkımı anlayamıyorum. Demokrasi tarihimizde ilk defa yapılan bir uzlaşı kültürünü bu millet kabul etmedi sayın Ekmellettin bey gibi dünyada tanınan ödül sahibi itibarlı birine sahip çıkmadı acaba bu millet macera yaşayalım demokrasi gitsin başka bir şey gelsin insanlar tartışsın dursun  mı istiyorlar, yoksa çıkarcı gurup sayın Tayyip Erdoğan beye vefa borcumuzu ödeyelim diye mi  seçti benim aklıma bir şey gelmiyor yoksa içerde dışarıda bu kadar itibar kaybettiren birini bu millet niye seçsin.

                  Evet anladığım tek şey sayın Erdoğan cumhur başkanı seçildiğidir . nasıl  seçildi bu halk neden oy verdi , bu kadar olumsuzlukları nasıl atladı , neden Türk Milleti yarınlarını düşünecek hale geldi anlayamıyorum. Tabi benim yapacak ve diyecek şu an için pek fazla sözüm yok süreci hep beraber yaşayıp göreceğiz sayın Tayyip Erdoğan cumhur başkanlığımı yapacak yoksa hepsini ben yapacağım diyerek meclisin işine de mi karışacak bunu zamanla göreceğiz. A.K.P si bundan sonra ne yapar bilmem 2015 yılında genel seçim var bu seçimde adaylarına Tayyip karar verir onun istediği şekilde parti şekillenirse tarafsızlığını kaybeder o zaman ne olur yasalar dur der mi  yoksa devam etsin ne olur diye mi düşünür bilemem ama bildiğim tek şey güçlü bir kadro ile ülke yönetimine talip olan ve inanan bir muhalefete ihtiyacımız var hırsızın suçu varda çaldıranın suçu yok mu  misali meydanı bunlara bırakır ufak olsun bizim olsun düşüncesi ile muhalefet yapmaya devam edilirse değişen bir şey olmaz onlar yine iktidar olurlar.

                    Sevgili dostlarım demokrasi bir gün her kese lazım olur bakın içine sindiremeyen onu hiç sevmeyen, amaç olarak değil araç olarak görenlere bile demokrasi yardımcı oluyor  o demiyor ki  sen beni  hiç sevmedin kin ve nefretini hep üstümde tuttun,  ben yok etmek için bu güne kadar her şey yaptın ama ben demokrasiyim doğruyum olmazlardan biriyim seni cezalandırmayacağım, sana kin tutmayacağım dedi ve sandıktan Tayyip Erdoğan beyin cumhur başkanı olmasını sağladı. İşte demokrasinin gücü bu kimseye küsmez, eşitlik ilkesinden vaz geçmez o beni sevmiyor diye onu cezalandırmaz onun için her kes demokrasinin değerine saygılı olsun ona tek elle değil dört elle sarılsın saygılarımla. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8627