• Ana Sayfa
  • »
  • DEMOKRASİNİN OYLANACAĞI GÜN‏

DEMOKRASİNİN OYLANACAĞI GÜN‏

Merhaba değerli Artvin Post okuyucularım okuma oranı en yüksek illerden biri olan Artvin ilimizde on Ağustos günü ilk ayağı yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde ne bekleniliyor.

 Evet otuz Mart seçimlerinde ilimizde AKP si birinci oldu ve ilçelerin çoğunluğunu kazandı bu on Ağustos için bir etkin olabilir mi bana göre olamaz, olmamalı. Çünkü bize göre belki cumhurbaşkanlığı seçimi ama Başbakana göre öyle değil o yol yapan, hasta bakan, çay taban fiyatını açıklayan, baraj ile hava alanı inşa eden, kısacası her işin her şeyin tek sorumlusu olmak istiyor ve bunu da  açıklamaktan çekinmiyor. Siz bu güne kadar bunun düşlediği bir şekilde cumhurbaşkanı gördünüz mü? Adam bizden padişah, kral, hükümdar, tek adam olmak için oy istiyor bunun içinde dini kullanıyor besmele ile adaylığını açıklıyor din ve iman edebiyatı ile göz boyayıp sonuca doğru yola devam ediyor. Demokrasi tam ortadan kalmadığı günlerde yaptıklarını düşünün ve birde kral olursa nelerin olacağını hesap edin ve gidin oyunuzu verin. Evet bu iktidarın bu güne kadar yaptığı her icraat, ortaya koyduğu her söylem, dinileştirilmiş daha doğrusu dinleştirilmiş oluyor. Dini siyasete alet etmekten çekinmiyorlar , din için hiçbir şey yapmıyorlar. İslamiyet ten söz edip oy istiyorlar kendileri  İslam’ın  ön koştuğu hiçbir şartına uymuyorlar tam aksi bakara makara diye dalga geçiyorlar.

                 Değerli dostlarım sürekli yazarım Hz. Peygamber efendimizin bir adalet bin ibadetten değerlidir sözünü şimdi oy vermeyi düşünen yurttaşlarıma, ülkenin anayasasına uymadan,  kamu görevi kabul edilen başbakanlıktan istifa etmeden cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan birinden İslam dini konusunda samimi olduğuna inanmak mümkün mü?  Bir başka söz ülkesini yöneten kişinin adil ve adaletli olması gerektiğini buyuruyor dinimiz, peki başbakan buna uyuyor mu  rakipleri ile adil yarışmaya yanaşıyor mu? Kendisi Başbakan olarak seçime giriyor devletin tüm olanaklarından faydalanıyor, örtülü ödenekten sınırsız para harcıyor, uçakları, arabaları devletin tüm personellerini işi için kullanıyor ve işin ilginç yanı tüm bunları yapmak içinde ise  dualarla başlayıp FATİHA süresi ile tamamlıyor. Şimdi soruyorum bu mübarek ramazan günü bu insanın samimiyetine ve doğruluğuna inanıyor musunuz, nerde kaldı İslamiyet in şart koştuğu devleti yöneten kişinin adil ve adaletli olması gerekir sözü bu söze uyulmadan İslam dininden söz edilebilirde bu tür kişilere güvenebilir mi bir insan. Ben yanlış anlamayın sizleri din edebiyatı ile on iki yıldır sömüren kişilere artık dur demelisiniz onlar adil ve adaletli olmuyorlarsa siz olmalısınız buna ülkeniz için, geleceğiniz için, demokrasi ve toprak bütünlüğünüz için mecbur olarak kendinizi his etmelisiniz.

              Sevgili dostlarım on ağustos önemli bir tarih ilk defa Atatürk’ün ilk cumhurbaşkanı olarak oturduğu o koltuk oylarınız ile belirlenecek karar  mutlaka sizin ama çok düşünmeniz ve yıldızlı  yalanlara kanmamanız için sizlerden rica ediyorum çok zor şartlarda kurulan ve bize emanet  edilen  bu ülkenin kaderi ile oynayıp aynı zamanda demokrasi ve cumhuriyeti de  oylayacağınızı asla unutmayın. Bu seçim başbakan için sade bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil aynı zamanda üniter yapının, parlamenter sisteminin, ve laik Türkiye Cumhuriyeti nin geleceği ve 2023 tarihinde bu değerlerin değişeceği düşüncesi içinde olanların seçimi olacaktır. Bunların bu düşüncesi bizleri orta doğunun karanlık günü ve bu gününe doğru çekecektir, insanlar kutuplaşacak, iç barışımız tehlike yaşayacaktır tüm bu ve buna benzer olumsuzluklar yaşamak istemiyorsanız oyunuz Tayyip Erdoğan’a vermezsiniz, atalarınıza nankörlük edip günaha girmezsiniz benden yazması saygılarımla. 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4137