DEVLET KÜSMEZ‏

Merhaba sevgili dostlarım

Merhaba sevgili dostlarım bir Eylül dünya barışı için önemli bir gündü insanlar barış gibi  bir kavrama kucak açmıyor savaş için bin bir  çeşit silah üretiyor, adam kiralıyor , terör örgütlerini finanse ediyor, büyük devletler sürekli küçük devletleri sömürüp duruyor. Evet Barış gün gelecek her kese lazım olacak ama bu gün için en çok ülkeme lazım adli tatil bitiminde Yargıtay denen en üst mahkemelerden birinin açılışı vardı. Bu açılışa devletin zirvesi ve hükümet  de  davetli idi ama hiç biri katılmadı  oyuncağına kaybeden çocuklar gibi  mızıkçılık yaptılar efenim neymiş sayın Tayyip Erdoğan başbakan  iken katıldığı bir toplantıda barolar birliği başkanının konuşmasını beğenmemiş, ya arkadaş demokrasilerde  her kes her şeyi beğenecek diye bir şey yok eleştirilere açık olamıyorsan ülke yönetemez iç barışı asla sağlayamazsın. Sayın barolar birliğinin o günkü konuşmasını gün gibi hatırlıyorum adamcağız hukuk denen kavramın la ile değil yaptığı işler ile anılması gerektiğini ve bağımsız bir adaletin oluşması şart dediğine tanık oldum ne var burada yadırganacak ve kızacak siz neden bağımsız hukuktan yana değilsiniz işinize geldiği gibi hukuku yorumlamanız demokrasi ile yönetilen ülkelerde olmaz olmamalı. 17 Aralık ile  25 Aralık arasındaki yolsuzluk iddiaları  İstanbul baş savcılığınca ret edildi soruşturmaya gerek görülmedi ve dosya kapandı sanıyorum hoşunuza gitti benim hoşuma gitmedi ama yasalara ve yargıçlara olan saygım dan   ötürü sineme çekiyor milletin vicdanlarına havale ediyorum.

            Sevgili okuyucularım devlet geleneğinde küskünlük yoktur ama ülkemizde muhalefet bile bir şekilde küsüyor ve bunu bireysel tepkiye dayandığını söylüyorsa bu alkışlanacak bir iş değil  30 Ağustos törenlerinde Cumhur başkanımızın uzattığı el geri çevrilmemeli idi bu geleneğimizde yok evet örf ve geleneğimizi bu iktidar yerle bir etti ama söz konusu devlet oldu mu her şey ertelenilir devlet terbiyesine  yakışır hareket edilir . dinimiz bile üç günden fazla küskünlüğe yer vermiyor ken sizler ne kadar küs kalacaksınız. Sayın Cumhur Başkanım yeni Türkiye diye tutturdunuz bir makale neyin yenisi neden yeni, eskisi ne oldu düşünceniz ne hiçbir açıklama yapmıyorsunuz sizin başında olduğunuz her şey yeni siz ne yaparsanız  hep doğru böyle bir demokratik ülke olmaz. Neden Yargıtayın açılışına katılmadınız sayın barolar birliği başkanı orda olmayacak demeniz talihsizlik değimli siz ülkenin bir numaralı koltuğuna sahipsiniz bu tür açılışlara küsme lüksünüz yok artı dinimizde davet edilen yere katılmak adettendir siz bu adeti de yok saydınız inanın üzüldüm.

                Evet çiçeği burnunda sayın Başbakanım Ahmet Davutoğlu peki siz neden katılmadınız oysa sizin barolar birliği başkanı katılırsa katılmam diye bir tepkinizde yoktu  yakıştı mı size  insanların kafasında Cumhur Başkanı katılmadığı için oda katılmadı sorusu var buna ne cevap vereceksiniz. Bakın beyler oyuncağını kaybeden çocuk gibi hareket edemezsiniz siz oyun değil dev bir ülke yönetiyorsunuz bu ülkeyi yönetmek size oyuncak gibi geliyorsa lütfen terk edin yönetimi gelecek nesillere kötü örnek oluyorsunuz demokrasi tahamüller rejimidir eleştirilere karşı sabırlı olacaksın eleştiren kişiye küsmeyecek öz eleştirinizi vereceksiniz. On iki yıldır iktidarsınız iyi kötü binlerce iş yaptınız sanıyorum ölene dek o koltukta oturmayacaksınız ona göre hoş görülü, insanları kırmadan kucaklayan kişiler olun öyle güzel işler yapın ki gelecek olan siyasiler ve yöneticiler sizleri örnek alsın. Tutturdunuz yeni Türkiye diye size kim söyledi eski Türkiye den rahatsız olduğumuzu bizim rahatsızlığımız sizlerin demokrasi ve adalet bakış açınızdır her şeyi kendinize göre olsun istiyorsunuz bu böyle yürümez bunu bilin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3855