DİK DURMAK?

DİK DURMAK?
Merhaba sevgili okuyucularım nihayet meclis açıldı, yeminler yapıldı sıra geldi hükümeti oluşturmaya. Evet zor bir süreç başladı ilkelerden ödül vermeden koalisyona girmek imkansız evet halk liderlerin hepsine birden sizlerden tek başına iktidar olmaz onun için dördünüzü de meclise soktuk oturun içinizden bir iktidar çıkarın dedi. Bu tablo siyasi liderlerce çok iyi okunmalı özellikle MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli okumalı . şu ana kadar olumlu hiç konuşmayan ilkelerimiz var diyen bir tutum sergiliyor evet her kesin ilkesi var ama size oy verenler ilkenizi düşünemediler mi ? MHP nin HDP ye bakış açısı çok katı neden terör örgütünün bir uzantısı düşünüyor, millet sizin kadar düşünemedi mi  neden onları meclise soktu ? AKP si çok mu temiz açılım adına yapılanlar İmralı ile pazarlıklar,  Kandile  ile gitmeler gelmeler, Oslo süreci, Apo bildirisi v.s v.s bunlar hiç mi MHP nin ilgi alanına girmiyor. Bakın beyler geçmişi olayları masaya yatırarak, masadan kalkamaz, koalisyon oluşturamazsınız geçmiş ertelenmeli o şimdi nasıl geçmiş sayılıyorsa ve anılıyorsa dört yıl sonrada geçmiş olarak anılacak o zaman sandıktan çıkan sonuçlara göre durum değerlendirmesi yaparsınız.

Evet meclis açıldı yemin yapıldı koalisyon için arayışlar başladı CHP bu sürecin kilit partisi işi çözme uğraşı içinde ama o tabanı var ya o tabanı sandıkta kitlenmez  ilkemiz demez ülkenin böyle sıkıntılı durumunda konuşur bizim ilkelerimiz var şuyumuz var buyumuz var  diyerek bakın beyler benim çok mutlu olduğum bir tablo yok mecliste ama ne yapalım bu tabloyu halk çizdi CHP liler  değil CHP nin bir kısmı partisine bile oy vermedi HDP barajı geçsin diye ona verdi ama şimdi CHP adına konuşuyor ilkelerden söz ediyor o kişiler yok böyle bir ilke CHP nin en büyük ilkesi halktır, ve halkın sesine kulak açmaktır meclisteki tablo halkın eseridir o eserden bir iktidar çıkacaktır CHP si de bunun içinde olacaktır, olmalıdır. Evet zor bir süreç zor bir karar günü aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali ama en kötü bir karar bile kararsızlıktan iyidir misali bir karar alınmalı sayın Kılıçdaroğlu çok iyi niyetli Devlet Bahçeli  ye Başbakan sen ol bile dedi iki sene içinde ekonomik sözlerimizi yerine getirelim ondan sonra erken seçime gidelim teklifi getirdi ama anında ret edildi onların niyeti bu güne kadar yaptıkları bastonluk görevlerine devam etmek alışkanlık bu işte kolay değil ondan arınmak .

              Sevgili okuyucularım on iki eylül öncesini hatırlayanlar bilir mecliste iki parti bir araya gelmez, iktidar kuramaz, cumhur başkanı seçemez  gibi bir çok sorunlar vardı şimdi tablo aynı olmasa bile bir iktidar sorunu var mecliste kurulması ve oluşması için birden çok alternatif var ama bununla birlikte birde Devler Bahçeli var gel çık işin içinden . evet birileri biz dik duruyoruz diyor ilkelerimizden ödül vermiyoruz diye düşünüyor ama on üç yıldır yerle bir olan ilkeleri hatırlamıyor, kimler buna sebep oldu demiyor, milliyetçiliği ayaklar altına alanı, T.C isminden rahatsız olanı, Terör örgütünü koluna takanı, Türk kelimesini ana yasadan kaldıranı görmedi o zaman ilkem benim demedi ilkeleri ayaklar altına alınırken ben ne yapıyorum diye eleştirisini vermedi  şimdi kalkmış biz dik duruyoruz diyor bakın beyler siz AKP iktidarı döneminde hiç dik duramadınız. Dik durmak millete kulak vermek onun isteğine cevap vermekle olur millete karşı dik durmak arzularını yapmakla olur kaçmakla değil.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5161