DİNDARLIK‏

Değerli dostlarım dindar nesil yetiştireceğim diyen sayın Başbakan neden komşu dindarlarımız ile sorun yaşıyor

  Değerli dostlarım dindar nesil yetiştireceğim diyen sayın Başbakan neden komşu dindarlarımız ile sorun yaşıyor yoksa didarın ne olduğunu bilmiyor mu . gerçek dindar kendisi ile Tanrı arasına kimseyi  koymaz, inancının gereklerini korku yada çıkara bağlamaz, göstermelik iş yapmaz, inancı sömürmez. Gerçek dindar yalan konuşmaz, yazmaz, yazdırmaz, medyaya baskı yapmaz, yalan ve yalancı yalakalara katlanmaz , verdiği sözden dönmez, konuştuğunu unutmaz, başkasının üzüntüsünden mutlu olamaz, adalete etki yapmaz, insanları benden olan ve olmayan diye ayırmaz,  devletin parasını istediği gibi harcamaz çar çur etmez, dindar adam yandaşları korur mu, onları güçlendirmek için ayrım yaparmı,insanları yağcılığa özendirir mi, kendisi gibi olmayanlara göz dağı verip korkutur mu, inanca dayanarak aklı, ahlakı, vicdanı, eğitimi, bilgiyi, kültürü, kısacası insanlığı dışlar’mı?.

                Sevgili dostlarım gün olsun bir kere bile Yüce Tanrımı ağızlarından düşürmeyenler gerçekten Tanrının emirlerini uyguluyorlar mı soruyorum onlara  yurttaşlar ın özel yaşamlarına karışmak, kadınları hor görüp aşağılamak, cinsel ayrımcılığı yaymak, başkaların hakkına el koymak, insanların kul ve köle olması için uğraşmak, yanlışları doğru, doğruları yanlış göstermek, terör örgütüne kucak açmak, şehitlerin ruhlarını sarsmak, toplum üzerinde baskı kurmak, tehdit ve güçleri silah olarak kullanmak, insanları değişik nedenlerden ötürü  kutuplaştır ve suçlar mı, kötü söz kullanıp halkına hakaret eder mi, nankörlük edip atasına saygısızlık eder mi, iftira atar mı, yanlışlar artarak çoğaltmak mümkün şimdi soruyorum bu iktidara bu yaptıklarınız hangisi yüce Mevlamın arzusu ve emri.

                Bakın beyler ilahi güç insanın kalbinde yaşatması gereken bir güç olup o gücün arasına kimsenin giremeyeceği Tanrı tarafından kullarına bildirilmiştir. Ama siz siyasetçiler inancın gereklerini siyasal gösteriye dönüştürür, ibadet alanlarında bile siyasi konuşmalarla seçim çalışmalar yapar Yüce Tanrıyı sahsı çıkarlarınız için kullanmaktan rahatsızlık duymazsınız bumu dindarlığınız?. İslamiyetin men ettiği nankörlüğü öne çıkarır cumhuriyete olan kininizi Atatürk ve silah arkadaşlarını yok sayarak günah işler bundan bile rahatsız olmazsınız. Hristiyan aleminin bile inandığı  Yüce Tanrı sizleri izliyor unutmayın ki o ilahi güç bir gün sizden hesap soracak kullarına yapmış olduğunuz ayrıcalığı bir suç olarak karşınıza çıkaracaktır. Şeçimler yanaştıkça daha çok din sömürüsü yapacak daha çok günah işlemiş olacaksınız onun için seçim çalışmalarınızda her kesin Tanrısı olan o erişilmez güce karşı saygılı olun ve dini siyasetinize alet etmeyin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8860