DOĞA İLE UĞRAŞMAYIN‏

DOĞA İLE UĞRAŞMAYIN‏

Merhaba sevgili okuyucularım gezi parkı direnişinin bir benzeri İstanbul Üsküdar Validebağ  alanında yaşanılıyor. Üsküdar belediyesinin mahkeme kararı ve halka rağmen bu alanda cami yapacağız düşüncesi insanları yaşayanları çileden çıkarmaya devam ediyor asıl amaçları gündem değiştirme olan iktidar buna bir yenisini Validebağ denen yerde yaşatıyor. Neymiş cami yapacaklarmış ya arkadaş o alanın çevresinde 28 adet camimiz var bir yenisine gerek olsa amenna ama yok sizin yaptığınız bir israftır İslam dininde israf yoktur hatta eve lazım olan camiye haramdır sözü size hiçbir şey hatırlatmıyor mu? Siyasete dini karıştırdınız şimdide din adına cami yapacağız  diye insanların nefes almalarını engellemeye çalışıyor binlerce ağaç kesiyorsunuz tabiata , ağaca, yeşilliğe saygısı olmayanlar din, iman sömürüsü ile rant peşine koşanlar halkın nabzı ile oynamayın, yöre halkı tamamı Müslüman bunlar camimiz ver bir yenisine gerek yok bize ağaç, yeşillik lazım diyor sizler halka rağmen cami diyorsunuz peki cemaat nerde bulacaksınız o yöre halkı gideceği bir sürü camisi var onların doğaya ihtiyacı var neden doğa katliamı yapıp rant elde etmeye çalışıyorsunuz anlamış değilim.

          Bakın beyler zor dönemden geçiyoruz içte ve dışta düşünemeyeceğiniz kadar düşmanlarımız var bunların büyük bölümünü siz icat ettiniz yanlış politikalarınız yüzünden ülkemin sınırları yol geçen hanına döndü tüm bunlar rağmen bu bir devlet sorunudur diye biz herkesi birlik ve beraberliğe davet ederken sizlerin İstanbul Üsküdar da halkı alanlara  dökmenizin hiçbir haklılığı yoktur . bu güne kadar binlerce gündem değiştirdiniz halkı asıl sorunlardan uzak tutup suni gündemlerle meskul etmeyin  yeter artık . günlerdir insanlar caddelerde yatıyor kahvaltılarını biber gazı ve tazıklı su ile yapıyor o insanların suçu ne neden ordalar siz mi haklısınız yoksa milyonlar mı bakın beyler siyaset halk için yapılır halka rağmen ne siyaset ne ticaret nede ibadet yapılmaz inadınızdan vaz geçin yazıktır günahtır haksızlıktır bu millette de bu devlete de.ben yinede de haklı davalarından ötürü direnen insanlara sağ duyulu olmaların hiç provokasyonlara kapılmamalarını arzu ediyor ve kolay gelsin diyorum.

         Değerli okuyucularım her konuda olduğu gibi bu konuda da yasa falan tanımayan bu iktidar artık yoruldu beyinleri durdu kim ne yapacağını bilemez bir halde onun için bunların eksikliklerini kapatmak ve çok akıllı olmak lazım demokratik tepkilerde haklarımızı olduğu kadar kırmada dağıtmadan oluşmalıdır. Evet hep birlikte bu süreci aşmalıyız bu iktidara  inanmasak bile sıkıntıda olan ülkemiz olduğu için  el aleme karşı birlikte olduğumuzu göstermeliyiz ve önümüzdeki seçimlerde bu iktidardan kurtulmak  için sandık başına gitmeliyiz. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8208