DOĞRU OLAN YAPILIYOR?

DOĞRU OLAN YAPILIYOR?
Merhaba sevgili okuyucularım bu gün spor ve Hopa spor konusunda yazı yazmaya çalışacağım. Evet bir zamanlar futbolda isim yapmış olan bu takım  uzun bir aradan sonra tekrar bende varım demek üzere yola çıktı. Öncelikle genç ve azimli bir yönetim oluşturuldu her biri on bin lira katkıda bulunarak işe başladı. Yaz sezonunda dokuz ve on beş yaş arası spor okulu açtılar burada sporun dışında ilk yardım adı altında bir çok dersler veriliyor genç beyinlerin sokaklarda zaman tüketirken bunun önüne geçilerek  spor okulu açılması ve bir çok  faydalı eğitim verilmesi gerçekten alkışlanılacak bir durum ben bu ortamı çocuklarımıza sağlayan sayın başkan Nedim Koyuncu ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Evet futboldan önce iyi bir insan olmak için başlatılan bu çalışmaya ilçe halkı olarak destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mevcut başkan ve yönetim kurulu uzun bir süreli program hazırlamışlar öncelikle alt yapıyı oluşturmak sporcu yavrularımızın kalacağı tesisleri yapmak , gençleri kötü alışkanlıktan uzak tutmak için kolları sıvamışlar. Göreve geleli kısa bir süre olmasına rağmen bayağı mesafe katletmişler tesislerin inşaatına başlamışlar, eski belediye binasında   Hopa spora ait yer temin etmişler bu gün yarın bitecek şekle getirmişler kendilerini kutluyorum.

           Sevgili dostlarım ben çalışan, üreten, geçleri her konuda eğitip  topluma kazandırmak için uğraşan her kesin yanındayım. İnsanlar spor deyince akla ilk getirdikleri futbol oluyor ve bunun içinde başarı bekliyor evet futbol işin olmazlarından mutlaka olmalı ama günlük başarı ile sevinmemeli önce futbol oynayacak olan çocukları iyi birer birey olarak yetiştirmeli, toplumun uzaklaştığı bir nesil değil kucakladığı bir nesil yetiştirmeli işte bu yönetimin başlattığı ilk iş bu olmuş çocuklar haftanın belli günlerinde doktor denetiminde ilk yardım dersi alıyor , içkinin, kumarın, uyuşturucunun zararları bu genç beyinlere aşılanıyor bu verilen eğitim Hopa sporun tekrar eski durumuna gelmesinden çok daha önemli futbolda başarı yakalamak kolay harcarsın parayı alırsın dışarıdan iyi topçuları olursun şampiyon. Ama bu şampiyonluk geleceğe bir şey katmaz çocukları kötü yola düşmekten kurtarmaz, yarınları  garantiye almaz işte onun için başlatılan ve verilen eğitimi önemsiyor, bu imkanı çocuklarımıza sağlayan arkadaşlara teşekkür ederek alkışlıyorum.

          Değerli sporcu kardeşlerim sizlere uzatılan bu el sizin iyi bir insan olmanıza vesile olacak ilerde çok iyi topçu olabilirsiniz ama iyi ahlak sahibi olamazsanız hiçbir takımda oynayamazsınız onun için yılmada verilen derslere değer ve önem verin anlatılan şeylere uyun ondan sonra bakın başarı nasıl kendiliğinden gelecek bakın görün. Ben bir kez daha üstüne basa basa yazıyorum halk olarak verilen eğitime de, Hopa spora da sahip çıkın başarıyı  yalnız takımın şampiyon olması ile ele almayın önce ahlaklı bir nesil sonra başarı. Evet yönetim futbolda başarının bir arzu istek olduğunu biliyor bunun içinde çalışıyor ama sizden de sabırlı olmanızı  ve çocuklara her konuda sahip çıkan bu yönetime destek olmanızı bekliyor. Şu an çalışmalara katılan 208 çocuk var bunlar eğitiliyor zararlı şeylerden uzak durulması öğretiliyor böyle bir çalışmaya devletinde  de sahip çıkması gerektiğini düşünerek sayın Valimizin desteklerini bekliyor saygılar sunuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5130