DÜNÜ UNUTUN?

DÜNÜ UNUTUN?
Merhaba sevgili okuyucularım uzun süredir devam eden açılım sona erdi, Türk silahlı kuvvetleri PKK lı teröristlerin mevzilerini bombaladılar  açımlı başladığı günden beri yazdım sıkılan yumrukla barış olmaz diye ama dinleyen olmadı açılımı açanlar bile biliyorlardı  terör ve örgütü ile barışılmayacağını ama ne yapsınlar başbakanlarını cumhur Başkanı seçeceklerdi Kürt yurttaşlarımızın oylarına ihtiyaç vardı nitekim de öyle oldu Cumhur Başkanı seçildi açılım bitti hadi hayırlısı ne diyelim. On iki yıldır dış politikada olduğu gibi iç sorunlarda da terör örgütüne haddinden fazla tavizler verildi iktidarın yanlışlarından ötürü ülkemizi zor günler bekliyor böyle günlerde her zaman kinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var AKP si iktidarı ülkeyi bu duruma getirdi şimdi kurtarsınlar deme lüksü hiç kimsede yok çünkü söz konusu bela ülkemi ilgilendiriyor iktidarı ile muhalefeti ve milleti ile bu zor günleri atlatmamız lazım bunun içinde suçlayıcı konuşmalardan kaçınıp birlik ve beraberlik örneği sergilememiz gerek bunu başarır mıyız bilmem çünkü sayın Cumhur Başkanımızın Trabzon ve Rize konuşması beni tedirgin ediyor.
Sevgili dostlarım sayın Cumhur başkanımız Trabzon da Cumhur başkanı gibi değil siyasi bir partinin genel başkanı imiş gibi konuştu. Üstelik bunun farkında idi zira böyle konuşmak istemezdim bulunduğum makam itibari ile ama cumhurun başı olarak buna mecbur kaldım diyerek ta bir savunması oldu. Türkiye de yasalar var fakat benim için geçerli değil , ana yasa Cumhur başkanının tarafsız ve her kese eşit mesafede olmasını gerektiriyor . çünkü Cumhur Başkanı cumhurun başı sıfatıyla düşüncesi ne olursa olsun her vatandaşı kucaklayabilmeli , ama ne yasalar ne de anayasa sayın Erdoğan’ı bağlıyor. Konuşması hiç hoş olmadı hele ülkenin bu denli puslu ortamında muhalefet partilerine verdi veriştirdi, sayın Kılıçdaroğlu’na ey ana muhalefetin başındaki zat Eset’i korumak için mi bu adımı atıyor diye sordu. Söz ettiği konu C.H.P nin Kobani ile sınırlı bir kara hareketi için teskere çıkaralım önerisi idi.daha sonra H.D.P ye ve en sonunda da M.H.P ye çattı.
Sayın Cumhurbaşkanım tarafsızlığınızı korumakta sıkıntı çektiğiniz an ülkemin  sorunlarına çözüm olamaz tam aksine sorun olursunuz siz siyasi bir partinin lideri değilsiniz artık ülkenin bir numarası olan ve aynı zamanda baş komutanlık sıfatı taşıyan birisiniz lütfen makamınızın değerini ve ülkenin içindeki durumunu bir kez daha gözden geçirin ve orta doğunun bataklığına henüz saplanmadan hep birlikte çare üretin gün muhalefete çatma veya siyaset yapma günü değildir bak ben bile neden olduğunuz bu günleri sorgulamadan birlik ve beraberlikten söz ediyorum sizin iktidarınızı sevdiğim için değil ülkeme aşık olduğum için bu unutulmasın.sizin muhalefeti eleştirmeye hakkınız olmadığı gibi, konuşmalarınız ile sayın Başbakanımız zor durum kaldığını da  sanıyorum hatırlatmama gerek yok  Başbakanlığınız dönemindeki alışkanlığınızdan lütfen  dünü unutun artık Cumhurbaşkanı olduğunuzu unutmayın arz ederim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 977