EFENDİLER

EFENDİLER
Sevgili okuyucularım hükümetin ilk işi ülkenin birlik ve beraberliğini toprak bütünlüğünü sağlamak olmalı. Eğer bu sağlanamıyorsa hükümet yok demektir. Ama maalesef ülkemizde yaşayan insanlar bu hükümetin her işine alkış tuttuğu süre başımız beladan kurtulamayacak.  PKK ‘nın güneydoğu  bölgesini haraca kestiğini artık bakanlar başdanışmanlar ve hatta  ve hatta direk başbakan dile getiriyor ve itiraf ediyorsa artık millet olarak bu iktidarı savunmanın hiçbir anlamı yoktur. Bazı dost  ve arkadaşlar  soruyor devleti yönetenler  ne yapıyor açılımın nelere mal olduğunu görmelerine rağmen 2015 genel seçimlerini düşünerek  sürdürmeleri tam bir çıkar mücadelesi  olup ülkeyi hiçe saymak değil de nedir? Açılım yüzünden güneydoğu bölgeleri PKK terör örgütünün kontrolü altına girdi.

          Evet askerlerimiz ürkütüldü güvenlik birimlerimiz olayı yalnızca seyrediyor. Ankara’dakiler  akıl almaz bir rehavet içinde PKK azıttıkça şartları  tek tek dikte ediyor. Devlet karakol binası yapamayacak  vatandaş vergisini PKK ya verecek, yargıyı PKK bünyesinde faaliyet gösteren  KCK örgüt yapacak koruculuk sistemi kaldırılacak, yol kontrolünü PKK yapacak asayiş onlardan sorulacak işte bu eli kanlı örgüt otuz yıldır dağda her türlü alçaklığı yaptığı halde  hakimiyet  sağlayamayan terör çetesi silahla yapamadığını açılım süresi denen çıkar süresi ile işin sonuna doğru yanaştıklarını ifade ediyorlar. Tüm bu rezilliklere rağmen  Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı açılım AKP  nin bir başarı hikayesidir diyor. Ey efendiler bu ülke elden gidiyor siz ne diyor  ne düşünüyorsunuz?

                  Ey efendiler kimse bu ülkeye bir şey olmaz düşüncesine kapılmasın  ülke işkal altında iken bir Atatürk çıktı bu günlere gelmemizi sağladı şimdi ikinci bir Atatürk  daha çıkar elbet düşüncesi içinde olanlar yanılabilirler. Atatürk bu ülkeyi millete, efendilere teslim etmişti şimdi  yapılacak iş teslim alınan değerlere sahip çıkmak bölünmeyi seyrederek geçiren  bu iktidara 2015 genel seçimlerin de dur demek. Bu millet bunu başarırsa ikinci Atatürk kendileri olur yok inadına AKP derse bölünmeye de razı olur. Kaybedilen onuru  pahalı saraylarda arayanlar önce milletin bölünmez bütünlüğünün onurunu korumalıdırlar zeytin ağacı keserek pahalı saraylar yapıp asıl gündemi değiştirerek  ülke yönetilmez yönetmemeliler.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 954