EKONOMİ?

EKONOMİ?
Sevgili dostlarım ülkemizde ekonomi can çekişiyor bu tabana hissettirilmiyor oysa ülkede ekonomi iyi gitmiyor insanlar yoksulluğa alıştırıldı halka gelmesi gereken kaynaklar bir zümrenin  keyfi ve lüksü için harcanıyor. Oysa işsizlik ülkede tavan yaptı, ekonomi kötü sinyaller veriyor. Halkın susturulduğu problemleri için konuşmaya bile fırsat verilmiyor. Türkiye de bazı şeyler iyi gitmiyor Türkiye içinden dışından tarif edildiği gibi televizyonlara davet edilen maaşlı hokkabazların anlattığı gibi değil. İşsizlik sayısı yüzde onu geçti esnaflar sifta yaparsa  Allaha şükür diyor. 23 çeşit vergi alınıyor insanlar yoksuzluğa  alıştırılıp bir iki  torba kömür ile iki üç kilo makarna ile  gönlü yapılmaya  çalışılıyor. Bunlar verilirken bile sanki babalarının malı imiş gibi bak sizlere  veriyoruz sizde bize oyunuzu  verin yoksa  gelen iktidar bunları da vermez diyerek tehdit ediliyor.
Sevgili okuyucularım her iktidar kendi zenginini  yaratır derler ama bunların yaptığı gibi cumhuriyet tarihinde hiç olmadı meğa zenginler aldıkları işlerin karşılığında cumhurbaşkanının  oğlunun vakfına önceden para yatırıyor şu an ülkede en zengin kurum Bilal Erdoğanın kurmuş olduğu vakıf bu vakıf insanların hayrına ne yapmış bileniniz var mı? Avrupa  ülkelerinin başbakanları özel harcamaları cebinden yaparlar bizde ise her işlerini devletin  parası ile yaparlar. Yalılar, saraylar, köşkler, arabalar, uçaklar ve sınırsız harcamalar tüm bunlar devletin tüyü bitmemiş yetimlerin verdiği vergilerle icra ederler.  Ne kadar zengin bir ülke imişiz  bu kadar soyanlar, çalanlar karşısında yine ayaktayız ayaktayız ölmemek için yediğimizle. Ay başını getireniz var mı Allaha şükür bu gün iyi kazandım diyen esnaf kaldı mı on yıldır atamayı bekleyen öğretmenler var.
Evet iktidarın övündüğü diğer bir konu her ilçeye  yüksek okul yaptık veya falan fakülteye bağlı üniversite  açtık diyorlar evet doğru bunları yaptılar. Ama mezun olan çocuklarımıza iş vermediler milyonlarca üniversite  mezunları boş geziyor senin bundan haberin var mı? okul açtın da ne oldu işsizlik mi bitti eğitim mi ilerledi hala eğitim seviyesi en düşük devletlerden biriyiz. Bir avuç Gürcistanın para birimi bizimkinden üstün.  Dolar aldı başını gidiyor siz hala konuşmaya devam edin işsizlik azaldı deyin oy almak için her türlü kılığa girin, yalanı konuşun seçime kadar kucaklayıcı  rolü yapın oyu alınca da işinize bakın. Evet bu millet üç dönem size oy verdi ama artık miladınız dolu, tarihiniz geçti kullanılmayacak konserveye  dönüştünüz onun için 2015 seçimlerinde bu halk sizi bir kenara  bırakacak yalanınızla paranızla tek başınıza yaşamak zorunda kalacaksınız.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4775