EL İNSAF.

EL İNSAF.
Sevgili dostlarım anayasa değişikliği Meclis`te görüşülürken bir yazı yazmıştım ve yurtsever aydın çağdaş her yurttaşın tek adamlığı getirecek olan bu yasaya Meclis evet dese bile milletin hayır demesi gerektiğini izah etmiş biz parti olarak değil bu sorunun millet olarak aşılması gerektiğini vurgulamış , ilerde HDP ile CHP aynı görüşte olduğunu söyleyecekler CHP yi terör örgütünü kınamayan parti ile iş birliği içinde diye suçlayacaklar dedim ve dediğim çıktı sayın Başbakan el insafı unutarak suçlamasını yaptı. Bakın Beyler on beş yıldır bu ülkeyi siz yönetiyor her istediğinizi yapabiliyor hatta terör örgütü elemanları ile açılım adı altında başlattığınız programla bir çok terör olaylarına göz yumuyordunuz bu millet Oslo da başlayan ve İmralı ve Kandil`e kadar uzanan dolma bahçede imzalanan , ayaklarına gönderilen mahkemeleri unuttu sanıyorsunuz şunu bilin ki bu ülkede tüm olmazları siz yaptınız şimdi CHP yi suçluyorsunuz eğer CHP terör örgütüne yardım ve yaltaklık yapıyorda ülkeyi yöneten sizler buna göz yumuyorsa sizin suçunuz yok mu? Terör el başları Türkiye`de tedavi edilirken sizlerin bilgisi yok mu idi ?. Apo denen katili kurtarıcı gören ve bunu sıkılmadan beyan eden yine sizler değil mi idiniz ?. Terör örgütleri ve içindeki katil elemanları Hakkı`nda o kadar sabıkanız var ki aylarca yazsak bitmez. 
Değerli dostlarım çirkin bir kampanyanın yürütüleceği işaretini sayın Başbakan verdi Meclis`te dokunmazlığın kaldırılmasına katkı sağlayıp suçluların yargılanmasını sağlayan bir parti şimdi terör örgütüne destek vermekle suçlanıyor vallaha el insaf diyorum. . Sorun bir parti sorunu imiş gibi göstermeye çalışan iktidarı uyarmak isterim sayın Bahçeli den başka hangi diğer siyasi partiler bu tek adamlığa onay veriyor MHP nin seçmenleri kıyamet koparıyor Bahçeli beye Ateş püskürüyor bunları görmüyormuşsunuz ? Hangi iş Ada`mı kuruluşları barolar ve diğer sivil toplum kuruluşları sizi onaylıyor siz şimdi sizin gibi düşünmeyenleri terör örgütü ile mi suçluyacaksınız . Artı ben HDP nin bu oylamada hayır diyeceğine inanmıyorum oyun içinde oyun olduğunu düşünüyorum katil Apo başkanlığa destek verdiğini sanıyorum bilmeyeniz yok şimdi sizler bu katilin isteği doğrultusunda mı yoksa ülkenin aydınlık çağdaş parlamenter sistemden yana demokrasi için kısacası tek bir Ada`m için değil ülkenin tümünü kucaklayacak mevcut sistemden yana mı olacaksınız. 
Sayın başbakanım siyasetçi neyin konuşacağını değil neyin konuşulmuyacağını bilmelidir sizler değil mi siniz PKK bizi kandırdı diyen yine sizler değişimsiniz feto denen katile aldandık diyen bu konuda en son konuşması gereken siz ve partinizdir lütfen hayat referandumdan sonrada devam edecek ülkeyi kutuplaştıracak, ayrıştıracak tutum ve davranışlardan uzak durun kendi kabahatlarınız için özür dilediğinizi unutmayın hiç kimseyi suçlamayın evet diyeceğiniz bu yasaya neden evet dediğinizi çıkın televizyonların karşısına tartışın halkta buna göre değerlendirme yapsın. Bu referandum evet diye kabül görürse içinde ben bile olmayacağım diyorsun ama millet var olacaktır sizler gibi vefa borcunu ödemeye değil ATA`larımın emanetine sahip çıkacaktır ve sizide bu şekilde kurtaracaktır . Şunu tüm HALKIM bilmeli ki bu sorun herhangi partini bireysel sorunu değil ve sağlanacak olan başarıda her hangi bir partiye katkı sağlayacak işde değil bu sorun seksen milyonluk milletin yaşamak için vereceği tercihtir bu millet tek Ada`m tarafından yönetilmeyecek kadar asil ve akıllıdır arz ederim
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4695