ERKEN SEÇİM?

ERKEN SEÇİM?
Merhaba değerli dostlarım evet meclis açıldı yemin edildi hükümet kurma çalışmaları başladı, kim kimle koalisyon  kuracak totosu oynanıyor hadi hayırlısı ne diyeyim.  Bu meclisten bir iktidar çıkmazsa erken seçime gidilir kural bu peki neyi değiştirir erken seçim halka bu sürede ne sundunuz da oyunu değiştirsin, yoksa halkın mesajını mı okuyamadınız da erken seçimi çare görüyorsunuz bakın beyler halkla inatlaşmayın halk bir karar vermiş 7 Haziran seçimlerinde koalisyon demiş tek tek liderlerin hiç birine güvenmemiş demokrasinin meyvelerinden olan uzlaşım sınavına sizi tabi tutmuş siz önce bir sınava girin o sınavı verin bir üst sınıfa geçin ondan sonra erken seçimlerden söz edin yok kıçınızı kaldırıp bir adım atmayacaksın ondan sonra sandık deyip milletin kafasını şişirmeye devam edeceksin . 7 Haziran  seçimlerinin yorgunluğu ancak iki senede geçer en azından bu zaman dilimi içinde bir ile veya birileri ile uzlaşın siz mecliste 550 vekil uzlaşamıyorsanız elli beş milyon seçmen nasıl uzlaşsın da sandıktan tek başına bir iktidar çıkarsın.

           Sevgili okuyucularım erken seçim bir çare değil bir şıktır demokrasilerde çare tükenmez denen hesaplardan birdir doğrumudur asla değildir bu halk meclisi seçti beş  yüz  elli millet vekili var mı mecliste var kim gönderdi onları halk , daha ne bundan sonra yapılması ne gerekiyorsa o 550 vekilin sorunu halkın sorunu değil halk görevini yapmış o kişileri seçmiş ve tablo koalisyon olarak çıkmış bunu başarmalı topu erken seçim deyip halka atmamalı çünkü bu halk denemeden kararından vaz geçmez sonuç aşağı yukarı aynen çıkar o zaman ne yapacaksınız her yıl bir seçim mi olacak memlekette yoksa seçilenler adam mı olacak. Evet siz seçilenler adam olun ülkeyi yönetecek en az 276 millet vekili ile bir araya gelin ve hükümeti kurun.

           Evet ben varım sizler var mısınız eğer bir erken seçim olacaksa bu halkın 7 Haziran’da seçip meclise gönderdiği vekillerin hiçbir aday olmasın. Halk yeni yüzlere, yeni sözlere göre  kararını verip oyunu kullansın işte ben buna erken seçim derim yoksa top aynı top saha aynı  topçular aynısı, hakem aynı bir tek sonuç farklı diye maçın tekrarı olur mu bunun uzatması var bunun penaltısı var neden bu tür bir çare aramadan hemen halka bir şey vermiş gibi koşmak istiyorsunuz bu halk sizin kin ve nefretinizin, uzlaşmadan yoksul beyninizin çaresi  ve koruyucusu olamaz. Ey erken seçim isteyenler bir seçimin maliyetini biliyor musunuz , çevreye  verdiği zararları biliyor musunuz peki değer mi tüm bunlara üstelik sonucun değişmesinin mümkün olmadığını bile bile erken seçim değil mevcut vekillerle erken koalisyon.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4910