EVCİLİK OYUNU

Sevgili dostlarım çocukluğumuzda evcilik oyunu adı altında bir çok oyunlar oynardık, birimiz doktor diğeri hasta, biri hırsız öbürü polis.

 Birimiz suçlu ötekisi yargıç, v.s .v.s . şimdi bakıyorum da ülkeyi yönetenler evcilik oynuyormuş gibi işler yapıyorlar ara sıra düşünüyorum da evcilik oyununda bile yapılmayacak şeyler gerçek hayatta yapılması beni son derece şaşırtıyor . sayın Başbakan bu oyunların baş rol oyuncusu diğerleri figüran . Soma ilçemizde bir facia yaşandı bilinen 301 yurttaşımız şehit oldu devleti yönetenler bu bir kader diyecek kadar saçmalayıp ne yapalım yüz elli yıl öncede başka ülkelerde olmuştu diyerek sorumluluğu yargılamadan suçlu ölenler olarak tanımlanmaya çalışıldı inanın bu evcilik oyunun içinde bile olmayacak bir oyun. Almanlar sayın  Başbakana ülkeme gelme, burasını da germe, insanları bir birine düşürme, ikiye bölme  diye haber gönderiyor Başbakan yine gidiyor ve korkunç  tepkilerle karşılaşıyor bir insan istenmediği yere gitmez bu evcilik oyununda bile yok.

                           Değerli dostlarım Devleti yönetmek zor iştir bunun için bilgi gerek, kültür gerek, doğruluk, dürüstlük her şeyden önce insanları dininden ve ırkından dolayı ayrıt etmemek gerek. Devlet yönetmek ciddi bir iştir bunun için laf üreten değil ciddi adamlar gerek bizi yönetenler oyun oynuyorlar hem de öyle bir oyun ki kazanan mutlaka kendileri  olacak, biliyorsunuz oyunlar birden çok kişilerle oynanır ama bunlar başka oyunculara  saygıları olmadığı için kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Bu devletin parası pulu yoktu çok zor savaşlar sonucu kurulmuş, insanlar çok  çileler çekmiş bir ekmeği bile karne ile alacak günler yaşamış, kırılmış ama asla kimseye boyun bükmemiş, devletin onurunu kendi namusu gibi görmüş tüm dünyada Türk denince asil olan yerini almış davet edilen yere gitmiş , davetsiz yere tenezzül edilmemiş, gelmeyin denen devletlere karşı muhatap bile olunmamış, itibar denen kavramı tüm dünyaya kabul ettirmiş bir devlettir. İşte bu devletin bu günkü yöneticileri  devleti yönetmiyor bizlerin çocukluğumuzda oynadığımız polis, hırsız, doktor hasta, suçlu yargı oyunu gibi bunlarda devletçilik oyunu oynuyorlar.

                       Bakın beyler biz bu devleti çok zor kuran bunun için en ağır bedelleri ödeyen bir neslin çocuklarıyız. Bu güne kadar yüzlerce krallar padişahlar, şahlar geldi geçti hepsi döneminin en iyileri idi belki insanları mutlu yaşatamadılar ama devletin onurunu hiçbir zaman kırmadılar.  Oysa bu gün tüm dünya bizimle dalga geçiyor ülkeme gelip karıştırma ülkemi diyor bunlar devlet ciddiyeti ile bağdaşmayan  sokak ağzı ile konuşan insanların bile yapmayacağı işlerdir. Almanya da milyonlarca Türk yaşıyor onların yaşamını Alman hükümeti düşünüyor ve diyor ki biz burada her milleten oluşan bir devletiz, o insanların bir çoğu çifte vatandaştır, onlarla yaşamaktan mutluyuz işte onun için size gelmeyin diyorum çünkü siz sizin gibi düşünmeyen, sizden olmayana kişilerle barışık değilsiniz, buraya gelip, insanları ayrıştırmayın, huzurumuzu kaçırmayın diyorsa burada devlet yöneten yoktur devletçilik oynayan çocuklar vardır. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5255