EVCİLİK OYUNU?

Merhaba değerli okuyucularım başlıktan anlaşıldığı gibi son on iki yıldır
Merhaba değerli okuyucularım başlıktan anlaşıldığı gibi son on iki yıldır devlet yönetilmiyor devletçilik adı altında evcilik oyunu oynanırcasına işler yapılıyor eskiden çocuklar evcilik oyunu oynardı şimdi büyükler oynuyor üstelik Devleti oyuncak yerine koyup zamanlarını geçirircesine işler yapılıyor. Oysa Devleti yönetmek ciddi bir iştir , yönetenin sözüne , özüne, hal ve hareketine , konuşma üslubuna, demokratik duruşuna ve hoş görü yapısına çok özen gösteren biri olmalı.  Oysa bunlar tam tersine iş yaptıkları gibi  üste yazdıklarım vasıflarında hiç birini taşımıyorlar hal böyle olunca ortaya devlet yönetimi değil evcilik oyunu çıkıyor. Dün can ciğer oldukları cemaat ile bu gün can düşmanlar çünkü oyuncağı ellerinden alınacağını his ettiler yoldaşlarına saldırdılar, paralel devlet suçlaması ile yargıladılar. Dün madalya verdikleri polisleri bu gün düşman ilan ettiler çünkü oyunlarına karışıyordu onlar bunların işine gelmedi. Dün altına zıhlı araç çektikleri yargı mensubunu bu gün yargıçlara şikayet ettiler, aile boyu tatil yaptıkları Suriye Devlet başkanı Esat ile birlikte tüm orta doğuya düşman oldular. Örnekleri artırmak mümkün tüm bunları ülkeyi yönetmek evcilik oyununa benzettikleri için her şey eline ayağına bulaştırdılar.

              Evet sayın iktidar mensupları ve  cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen başbakanlığı elinden bırak mayan sayın başbakanım seçilmiş bir kişisizsiniz ülkeyi iyi veya kötü beceriniz kadar yönetmekte haklısınız ama siz yıllar geçmesine rağmen bir devlet yönettiğinizden haberiniz yok devleti oyuncak yaptınız oynuyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti demek Tayyip Erdoğan veya A.K.P si demek değildir bu ülkenin birden çok kurumları, askerleri, polisleri, öğretmenleri, şoförleri, esnafları, tüccarları ve en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve tüm bunları koruyan kollayan bir ANAYASASI var tüm varlara rağmen siz yalnız ben varım diğerleri oynadığım oyuna karışmasın yalnız seyretsin diyorsunuz bu olmaz bu yaptığın işin adı yok buna denecek rejim bile yok oynadığın oyun bitmez, buna ömrünüz yetmez. On iki yıl tek başınıza kos koca devleti yönettiniz iyisi ile kötüsü ile tam on iki yılımızı yediniz yetmemiş gibi şimdide bu milletin size verdiği Cumhurbaşkanlığı makamını az görerek Başbakanlığı da devam etmek istiyorsunuz bu olacak iş mi? Yüksek seçim kurulu resmen sizi Cumhur başkanı ilan etti ülkenin seçilen on ikinci Cumhurbaşkanısınız bu onur sizi onurlandırmıyor da  yasalara inat işler yapmak mı evcilik oyununuza oyun olsun istiyorsunuz.

                Değerli okuyucularım bu güne kadar ya mağdur olmuştur, yada önüm kesiliyor bana iş yaptırmak istemiyorlar ağlantısı ile görevde kalmayı başaran sayın Başbakan bu görevi bırakmamak için yüksek seçim kurulunun açıkladığı kesin sonucu kendine bağlı olan resmi gazetede yayınlatmıyor kendine yeni oyun geliştirmeye çalışıyor bu halk yasalara uymayan birini kendine baş olmasını hak etmemişti ama seçim sistemi ve katılımın düşüklüğü ülkede böyle bir tablo yaratı milletin yapacağı bir şey  demokrasilerde sandıktan çıkan işin başına gelir ama bu kişi sayın Tayyip Erdoğan olunca gelmesi gecikiyor  çünkü başbakanlığı da kendisi ile birlikte Çankaya köşküne çıkarmak istiyor. Evet evcilik oyununu sonu gelmiyor adam oynadıkça oynamak istiyor ne geliyorsa milletin başına geliyor.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5238