EVET SOLCUYUM‏

Sevgili okuyucularım orta doğu teknik üniversitesinde yaşanılan olaylar için daha öncekilerde

  Sevgili okuyucularım orta doğu teknik üniversitesinde yaşanılan olaylar için daha öncekilerde  yanlış yaptığı yorumlarına burada da devam ediyor ve sol her zaman insanları ötekileştirir diye fetva veriyor. Oysa insanları ayrıştırmak, bizden olan ve olmayan diye hedef gösteren  kendisi gibi olmayanlara kin ve nefret  duyan kendisidir. Sol barış demek sol  özgürlük kardeşlik eşitlik demek  sol çevrecidir ormanları dereleri kıyıları sahiplenir. Sol emeğin yanında emekçilerin arkasında Atatürk ilkelerine  bağlı çağdaş dünyaya özlem duyan bir düşüncedir. Solun içinde adalet var adil olmak var kul hakkı korunması var  ve en önemlisi ülkemizi  kurtuluş savaşlarında başarı ile  çıkaran Atasına  sevgi ve saygı var. Şimdi soruyorum   sayın başbakanımıza yukarda yazdığım şeylerin hangisi sizde var?

                     Bakın beyler  bu iktidar  kendisine yandaş olmayanı suni olmayan Müslümanları, laikleri, başı örtülü olmayan kadınları, kendisini alkışlamayan sanatçı ve yazarları, kendisine ait olduğunu düşünen yüzde elli ile ülkeyi ötekileştiriyor. Örnekleri artırmak  pek ala mümkün evrensel hukuğa inanmayan eğitim  sistemini yok eden demokratik hakları olan insanların direnişine benim polisim diye müdahale ettiren   basın çalışmalarını  patronlarını tehdit ederek kovduran, kadın ve erkek eşitliğine inanmayan bir başbakan insanları  ötekileştirmiyor da sol düşünce ötekileştiriyorsa ben yine solcuyum.

                     Evet sevgili halkım biz sol görüşlü birileri olarak savaşa karşı  çıkıyorsak komşu ülkelerle barış içinde yaşamak ilkemiz ise solcu olmayan kişilere de  görüşlerine de  saygılıysak, taksim direnişçilerin demokratik haklarını her zaman kullanır iddiasında  bulunuyorsak kürt yurttaşlarımıza  değil ama PKK  terör örgütüne karşı olduğumuzu söylüyorsak etnik kimlikten  ötürü kimseyi ayırmıyorsak, TC devletine   gönülden bağlıysak  toprak bütünlüğümüze  sevdalıysak Allah ile kul  arasına girmiyorsak, polisi sizin değil devletin memurudur diyorsak ve tüm bunlardan ötürü suç  işliyorsak bende bunlardanım asın beni ama halkım ile ayrıştırmayın. Biz görüşü ne olursa olsun  tüm halkımızı seviyoruz. Dünyanın halklarına da   barış diye bağırıyorsak siz daha buralara gelemediğiniz için en azından  hiç konuşmayın ve susun insanlığa zarar vermeyin kendinizin değil halkın iktidarı için uğraşın. Nankörlük yapıp Cumhuriyeti kuranları eleştirip küçülmeyin aklınızı başınıza alın ya adam gibi ülkemizi yönetin ya da çekin gidin biz bu  ülke için bedel ödedik  bunu da iyi bilin o kadar.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9540