EY MECLİS?

EY MECLİS?
Merhaba sevgili okuyucularım iki gündür meclisi takip ediyorum  inanın ben neden  insan olarak dünyaya geldim acaba diye kendimi sorguluyorum. 17  .. 25  Aralık yolsuzluklarının gündeme geldigi günün yaş yünü mecliste gündem bu muhalefet konuşuyor iktidar savunuyor yok böyle  bir şey bu paralelcilerin bir darbe girişimi falan filan sözler  . Bakın beyler yolsuzluk vardı yoktu bilmem ben Allahtan korkarım kimsenin günahını almak istemem ama sizler meclisin sayısal çogunlugu ile yok böyle bir şey deyip neden günaha giriyorsunuz.?  Benim bulaştığım bir yolsuzluğu siz beni dinlemeden, yargılamadan onun suçu yok nasıl dersiniz. Yarınlarda vicdanen rahataız olup evet ben şeytana uydum yolsuzluk yaptım diye biri ortaya çıkarsa ne cevap vereceksiniz, o günün telefon konuşmalarına sessiz kalıp, bu konuşmalar dogrumu deyilmi araştırmadan şaibe altında olanları meclisteki sayısal çoğunlukla aklamak adalet ve hukuk dağıtılması gereken meclise nasıl yakiştiriyorsunuz ?.
                   Bakın beyler o meclis bu milletin evidir o evde siz kanun veya yargi değilsiniz göreviniz millet adına  çalışmak olması gerekirken siz şahsı çikar uğruna iş yapmanız, yarınlarınız için birilerine hoş görünme işiniz millete sayğısızlıktır. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki ortada bir yolsuzluk var ama kabül eden yok peki dört bakan nerde bu gün mecliste bile yoklar o gün bakan iken  onların bakanlığını neden ellerinden aldınız? Sorulacak  çok soru var ama ne çare ki millet çalıyorlarsa çalişiyorlar diye hırsızlıgı çalışma ile sıfırlıyorlar Yapcak bir şey yok gün ola harman ola kimseye haram yar olmaz gün gelir misli ile çikar.
                 Evet meclis konuşmaları devam ediyor ve bir AKP li konuşmacı hukuk, adalet, ana yasadan  söz edip kendi sözleri ile anayasayı ihlal ediyor diyor ki devlet başkanımız bu ne demek yasamızda Başbakanlık. Bakanlık ve cumhur başkanlığı mevkileri var ama devlet başkanlığı diye bir terim yok bunlar düşündüklerini söylemek birine hoş görünmek için anayasa falan dinledikleri yok. Evet meclis görüşmelerini bir izleyin o görün sizi temsil etmesi gerekenler kimin için uğraşıyorlar adamlar millet için yoklar varsa yoksa hoş görünmek kendi yarınlarını garanti altına almak için başkanlık istekleri ya arkadaş  ben ne diyeyim size ülke şavaş içinde, millet  ülkesini, ilçesini terk ediyor, sınırlarımız kan gölüne dönmüş siz vefa borcunu ödeme peşindesiniz. Ey meclisteki vekiller asil görevinize dönün millete vekillik yapın, savaşları durdurun barış için terleyin sizi mecliste seyrederken utanmayalım gurur duyalım.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5016