FELAKET?

FELAKET?
Sevgili okuyucularım her sabah kalktığımda acaba bugün ülkemde ne felaket oldu korkusuyla televizyonu açıyorum gün yok ki kötü haber olmasın iş cinayeti,tecavüz,kadın öldürme,terör,heyelan,kömür ocakları,kamu malını talan etme vs. vs aklınıza  ne gelirse her şey ülkemizin başına  geliyor. Yönetenlerde haşa Allah suçlar gibi ne yapalım Allahın işi diyorlar kazadan önce tedbir almayı kendilerine zulüm sayanlar başaramadıkları her işin sonunda yüce mevlamı  suçlamaları ayıp ve günahtır. Vatandaş geçinmek için ölümün üstüne giderken yönetenlerin milletin parasıyla saraylarda oturup başaramadıkları her işin sorumlusu olarak Cenab-u Allahı göstermeleri İslam dinine yapılan ve söylenen en ahlaksız iştir.
 
    Şimdi soruyorum dış komşularımızla savaşın eşiğine geldik sorumlusu kim siz iş kazalarında kendi adamlarınızı korumak için alınması gereken önlemlerin alınmamasının sorumlusu yine siz mecliste edilen yemine sadık kalmayan yine siz  her değerle herkesle havla eden halktan aldığınız yetkiyi kötüye kullanan herkese müdahale etmeyi kendine hak gören birleştirici kucaklayıcı olması gereken  makamları işkal ederek memleketi siyaseti toplumu bölen bir anlayış içinde olan yine siz soruyorum bir gün hiç iyi bir haber  duymadan yaşayamayacak mıyız neden tüm felaketler ülkem ve ülkemde yaşayanların başına geliyor. Sizlerin hiç mi suçu yok sizler  yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda olduğu süre bu ülke felaketlerden kurtulmayacaktır. 

     Evet soruyorum şimdi ülkemi yönetenlere mecliste sayısal kimliğin dışında hiçbir şey üretmeyen vekillere bu millet için bu güne kadar ne yaptınız yarınlar için ne düşünüyorsunuz şahsınıza ve dostlarınıza yaptığınız  güzellikleri geniş tabana yayarak tüm milleti kapsayacak bir şekilde ne zaman yapacaksınız önlemleri almadığınızda oluşan kazalara ve neden olan ölümlere karşı sorumlusu  biziz yüce mevlamın hiçbir suçu yok ne zaman diyeceksiniz. Milletin kutsal inançları ve değerleri ile yaptığınız  siyasetten vazgeçecek misiniz nedir bu memleketin başına gelenler her gün bir kaza her gün bir facia bu bir belamı yoksa ihmalsizlikten oluşan olay mı yöneten kişilerin beceriksizliğinden  oluşan ölümler bir kader değildir yoksul insanları bile bile ölüme terk etmek  cinayettir  sorumlusu da yüce Mevlam değil yönetenlerdir. Önce tetbir sonra tektir sözünü unutmayın…
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4900