GEÇMİŞİ HATIRLAYALIM?

Sevgili okuyucularım dünü çarçabuk unutan bir toplum olarak cumhur başkanlığı seçimine gidiyoruz adaylar belli hele biri var ki dünya alem onu tanıyor ve alay ediyor bu kişi dün neler söylemiş bir bakalım.
 Evet  ben Elhamdulillah şeriatçıyım, şeriatta hırsızlık yapanın kolunu kesmeye gerek yok kendileri yapacaklar ya önemini önceden alıyor.  Egemenlik  millete değil tanrıya aittir, demokrasi amaç değil araçtır,  demokraside elimize kimse su dökemez, Laiklik kafirliktir, İmralı ile görüşen  namussuzdur dedi sonra ben değil devlet görüştü diye çark etti, hırsızlı babadan oğla geçer diye itirafta bulundu kendi yolsuzluğu ortay çıkınca çıkaranlar suçlu görüldü, oğlum evi basacaklar paraları sıfırla talimatı verdi iş açığa çıkınca yalana sarıldı, camilere bomba koyacak dendi , kardeşim Esat diye bağrına bastı şimdi düşman ilan etti, milliyetçiliği  yerden yere vurdu, okullarda andımızı kaldırdı, milli bayramlarımızı iptal etti, komşu devletlerle ilişkimiz son derece iyi olacak söyledi durum ortada ,terör örgütü ile ülkenin pazarlığına girdi ve devam ediyor, bir defa olsun Türk milleti demedi bu güne kadar helal lokma yemedim dedi.

              Evet sevgili dostlarım yukarda yazdığım  yalnız söylediklerinin binde biri bu kişi bu gün cumhurbaşkanı  aday devletin en üst makamına çıkacak çıkınca ne olacak bakın onuda kendi söylüyor ben oturan bir cumhurbaşkanı olmayacağım, yasalarla belli olan yetki  bana yetmez onun için kafama göre yapacağım benim hayalim başkanlık sistemi bunu  mutlaka gerçekleştireceğim bakmayın ben cumhurbaşkanı olunca ettiğim yemine bunu başbakan olmadan öncede etmiştim bağlı kaldım mı ben ne yemine ne kimseye bağlı kalmam her şeyin en iyisini ben bilir ben düşünür ben kazanır ben yaparım anlayışı benim özümdür asla vaz geçmem düşüncesi ile bu güne kadar gelen  bu kişi millet tarafından kral seçilecek bunu demokratik ülkelerde olması mümkün değil ama bizde oluyor  her nedense umarım millet  kendine gelirdi sandıktan çıkarmaz bu adamı.

           Değerli dostlarım insanlar çıkarına o kadar muhtaç  ki vatan toprak, demokrasi, laiklik, itibar, örf ve adetler, adil ve adaletler  rafa kaldırıldı çalıyorsa çalışıyor  toplumu  yaratıldı tayip bey ilahi bir güç gibi gösterildi iş böyle olunca Tayyip beyde şımardıkça şımardı ülke bu hale geldi. Ne zorluklarla kurulan bu ülke ne kolayca yok edildiğini seyrediyor. .  kurtuluş savaşlarını okumayan nesiller oyları ile ülkelerini uçurumun kenarına taşıdı on Ağustos günü bir tarih yaşanacak ya kendine kral seçecek yada bu zülüm lere talanlara, soygunculara dur diyecek taktir milletin. Dünyada görülmemiş bir adaletsizlik ile seçim kampanyası yapan bir zihniyet hak ve hukuk  ile birlikte İslam  dini gibi kutsal bir din sömürüsü ile Müslümanlıktan söz ediyor ben her şeyden çok dinimizin siyasete alet edilmesine üzülüyorum elinde Kürtçe yazılı kutsal kitabımız olan KURAN ile seçim meydanlarında konuşan o kutsalı çıkarı için kullanan bir kişi cumhurbaşkanı seçilmemeli saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5114