Geleceğimiz sandıkta

Evet dostlarım ülkemizde güçler ayrılığı ortadan kaldırılmış, tüm güçler başbakana bağlanmıştır.

 Sevgili dostlarım zaman git gide daralıyor burada seçimlere otuz küsür gün kaldı cumhuriyetin varlığı bile bu seçimin kaderine bağlı. Ülkenin  ismi, demokrasinin devamı, insanların özgürlüğü, ülkenin bölünmezliği tüm bunlar  30 mart günü oylanacak. Sandıkta ellerimizle geleceğimizi  tayin edeceğiz. Ya kendimiz için oy vereceğiz ya da başbakanın  karanlık tek adamlık sevdası için. Sizler çok büyük sorumluluk altındasınız bu seçimde canları ile bedel ödeyen ve laik cumhuriyeti kuran Atalarımıza karşı ya vefalı olarak bizlere bırakılan  emaneti koruyacak  ya da emanetinizin  zamanı doldu diyecek kaderinizi ve geleceğinizi Tayip Erdoğana  teslim edeceksiniz. Hiç kimse çaldılar ama yapmada yaptılar deme lüksüne  ve cahilliğine sığınmasın. Hiçbir zaman yolsuzluk insanların özgürlük alanı değildir. Sizler yolsuzluğun bunların hakkıdır diyorsanız  kendi haklarınızı bilmeden yaşıyorsunuz demektir. Dünyanın hiçbir ülkesinde bunların yapmış oldukları işler yapılmamıştır. Yolsuzluğu ortaya çıkaran yargıçlar cezalandırılmamış kendi gelecekleri için yargı dizayn edilmemiştir.

Evet dostlarım ülkemizde güçler ayrılığı ortadan kaldırılmış, tüm güçler başbakana bağlanmıştır. Sayın başbakan 30 martta bunu oylarınıza sunacak sizler oylarınız ile bunu oylarsanız vay ülkenin başına yok yeter  artık bu ülke altın tepsi içinde bize sunulmadı Atalarımız can vererek kurdu ve bu güne gelindi diyorsanız bunlara oy vermeyerek hem kendinizi, hem geçmişe karşı vefanızı hem de geleceğiniz için umutlu olabilirsiniz. Bunun aksini düşünemediğim için ne olur diye de yazmayacağım. Aydınlar düşünüyorsam varım derler sizlerde varsanız bunlar ülkenin başında olmamalılar. İşe  acemilik ile başladık dediler dört yılımızı çaldılar sonra tekrar geldiler çırak olduk dediler  bir dört yıl daha gitti şimdi ustayız diyorlar her şeyi biz biliriz biz yaparız diye ülkenin içine ettiler sizlerin karşısına dindarız diye çıktılar dinin men ettiği tüm işleri yaptılar devamı için 30 martta sandık kurdular. Suçlarını  oylarınıza sunacaklar. Karar mutlaka sizin ama şunu bilin ki vereceğiniz her karar yetmiş altı milyon insanın geleceği olacak onun için çok iyi düşünün şahsi çıkarınızı dondurun günaha da girmeden bunlara artık dur deyin. Yok belediye seçimleri yöreseldir falan filan düşünmeyin yörede insan yaşıyorsa onları bunların zihniyeti yönetmemeli.

 Sevgili okuyucularım 30 mart seçimleri bu güne kadar yapılan tüm seçimlerin üstünde önem kazanmış bir durumda. Tüm dünyanın gözü önünde yolsuzlukların gözü doymayan  insanların, ülkeyi bilinmeyen  yöne doğru dümen kıranların oylanacağı bir seçim bu seçimde ülke olarak kazanamaz bunları sandığın içine sığdıramaz  dışarı çıkarırsak  bir daha bu ülkede seçim  yüzü görmeyebiliriz. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4846