GENÇLİK

GENÇLİK
Sevgili dostlarım referandumda gençlerin oyununu almak için her türlü yalanlar mübah görülüyor milyonlarca genç iş aş beklerken millet vekili olma yaşını on sekize indirmek ile gençlerin sorunları hal oldu sanıyorlar. İnsan ömrü boyu bir kere genç olur burda vahim olanı gençliğini yaşayamamaktadır şu an gençliğini yaşayamamış kişilerce yönetiliyor olmamız bu insanlar günümüzde kendilerini bile hiç sayıyor bir kişinin isteğine her türlü yalanı, suçlamayı , adil olmayan tüm işleri yapmayı görev sayıyorlar . Kendilerini aramayan insanların gençliğe vereceği hiç bir şey yoktur . Mustafa Kemal Atatürk`ün gençliğe emanet ettiği cumhuriyeti şimdi ellerinden almak istiyorlar bunun içinde her türlü yalan vaatlerden bulunmaktan kaçınmıyorlar. Şimdi ülkemin gençlerine sesleniyorum gençliğini yaşamamış olanların sizler vereceği hiç birşey yok millet vekili yaşını onsekiz yaşına indirerek sizleri saf yerine koyuyorlar bunların oyunlarını bozmalı yalanlarına kanamamalısınız .
Sevgili gençler bizler atmış yaşında sizlerin aydınlık yarınları için mücadele ediyorsak sizleri sevip düşündüğümüz için bunun karşılığında sizlerden hiç bir talebimiz tek amacımız Barış ve dostluk içinde, barut kokusundan uzak, çağdaş bir dünyada yaşıyor olmanız. Bu ülke ne şartlarda kurulduğunu sanıyorum okumuş ve dinlemişsinizdir bu şartlarda kurulan bir ülke tek kişilik bir yönetime teslim edilmeyeceğini bilecek kadar akıllı ve vatansever olduğunuza dai hiç bir kuşkum yok , ama endişem şu gençliğini yaşamamış olanların yaptıkları işlere ve söylemlere çaresizlikten inanmamanız . Sizler çok gençsiniz önünüzde yaşanacak çok güzel uzun yıllar var bu yıllarınızı bir kişiye teslim edip karartmayın medeni ülkelerin gençlerine bakın hepsi demokrasi ve parlamenter sistemle yönetiliyor sizlerin onlardan eksiğiniz yok tam tersine fazlalığınız var.
Sevgili genç kardeşlerim kurtuluş savaşları yapıp Gazi ve şehitlere verilmiş sözümüz var bizler genç iken bu sözümüzü tuttuk cumhuriyetimize ve emanet edilen parlamenter sistemimize sahip çıktık şimdi görev sizde siz istemedikçe ne rejim değişir ne ülke bölünür nede devletimizin itibarı ile oynayıp siyaset yapılır. ATA`larımızın bu ülke için şehit olduklarını unutmak mümkün değil onları bir kere daha öldürmemek için on altı nisanda yapılacak olan rejim değişikliğine hayır demelisiniz Yaşanılacak çağdaş bir dünyada yaşamak için , ve ülke yönetiminde söz sahibi olabilmek için bu ülkeyi tek bir kişinin yönetimine izin vermemelisiniz . Size vaat edilen velilik sözüne kanmasan, hayal alemine dalmasan ülkenin bekası için var olsan sende vekil olur vali olur devletin yönetiminde söz sahibi olursun yok tek kişiye ülkemi teslim edeceğim dersen gençliğini yaşayamadan yaşlı biri olursun. Ben ATA`larının cumhuriyet genç nesillerin koruması altında onlara teslim ediyorum sözünü çok önemsiyor ve gençlerimiz bu kutsal emaneti koruyacağına dai hiç bir kuşku duymuyor tüm gençlerin gözlerinden öpüyor hayırlı yaşamlar diliyorum


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4481