GENEL BAŞKAN

GENEL BAŞKAN
Sevgili dostlarım ben bu gün sayın Bahçeli ile ilgili görüşlerimi paylaşacağım gerçek ülkücü ve MHP li arkadaşlarımı böyle bir genel Başkan`la anmadıydım için onlar anılmasınlar lütfen. Evet tam 19 yıldır genel Başkan dün dediklerini bu gün inkar ediyor, iktidar olmayı bırakın partisine hiç başarısı yok titiz ve geçimsiz tek bir dostu bile yok partisine verdiği zararlar yetmedi, şimdi anayasa değişikliğinde AKP ve Cumhur Başkan`ımıza vermekte olduğu destek ile ülkenin kaderi ile oynuyor gerçek MHP li vatanseverleri üzüyor . Dün söylediklerini bir hatırlayalım ve bunu seçim beyannamesinde yer almıştı, Türkiye cumhuriyetinin üniter devlet yapısını esas alan parlamenter sistemi, demokratik siyasi sistemin sürdürülebilmesi bakımından gerekli yörüyor ve Türk milletine en uygun yönetim şekli olarak değerlendiriyoruz. Sistemin işleyişinden kaynaklanan sorunların yine parlamenter sistem içinde çözülmesini mümkün görüyoruz. 
Sevgili dostlarım ve sayın Bahçeli devam ediyor. Bu sebeple, iktidarın kişiselleşmesi tek Ada`ma devredilmesi suretiyle temel hak ve özgürlükler bakımından tehlikeli bir otoriterleşmesinin yani diktatörlüğün önünü açabilecek,Türkiye cumhuriyeti devletini kuruluş esaslarından kopararak devleti ve milleti farklı siyasi ve idari yapılanmalara götürecek bir alt yapı oluşturmayı hedef alan başta başkanlık ve benzeri sistemleri uygun bulmuyoruz. Anaysa ihtiyacını toplumsal gereklilikler yerine, devleti milleti parçalanmaya götürecek bir sistem değişikliğine endeksleyen siyasi yaklaşımı redediyoruz . 
Değerli okurlarım dün böyle konuşan bir genel başkanın bu gün yaptıklarına bir bakın seçmenleri ile birlikte bir ulusun kaderi ile oynadı, sayın Bahçeli sizi doksan derece döndüren nedir net bilinmiyor bilinen tek şey bizle ve MHP li arkadaşlar şaşkınlık içinde tarih sayfalarında iyi anılmıyacağınız bu günden kesin gibi tek tesellimiz MHP li arkadaşların büyük bölümü tek adamlığa karşı bakacağız onlar mı büyük yoksa siz mi .
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4787