GERİ ALDIM

Sevgili okuyucularım öyle bir gün yaşıyoruz ki bile bile lades oluyoruz.
 Sayın  başbakanın  cumhurbaşkanı   adayı olduğu an kamu görevlisi olarak istifa etmesi gerekirken etmedi yarışı devletinin sonsuz gücü ve ona sağladığı başbakan avantajı ile sürdürdü ve seçimi de kazandı o gün bile anayasayı dinlemeyeceğini oturan bir cumhurbaşkanı olmayacağını, tarafsız kalmayacağını uzun sözün kısası yasa falan takmayacağını kendi ağzından beyat  etmişti. Tüm yasa dışı sözlerine rağmen seçimi kazandı ve ülkenin on  ikinci cumhurbaşkanı oldu ben ve bir çok aleyhine olan kişiler sayın başbakanı kutladı yeni görevinde başarılar diledi ama kendisi eski  görevi olan  başbakanlığı bırakmadığı için beni  yeni görevinde ki kutlamamı geri aldım ne zaman cumhurbaşkanlığı görevine başlar tarafsızlığı içine sindirir o zaman kendilerine  tekrar kutlayabilir başarılar dileklerimi sunabilirim.

                     Değerli dostlarım demokrasi saygı sevgi  ve hoşgörü rejimidir sizlerin oyları ile seçilmiş bir kişi sizin ne için oy verdiğinizi bilmiyor oysa siz  sayın başbakanı cumhurbaşkanı olması için oy verdiniz doğru mu? Ama kendileri ben her şey olacağım ülkenin tek hakimi her kurumun tek başıyım düşüncesi ile anayasa ihlali yapıyor anayasanın  sabrı ve hükümleri ile oynuyor onun bu tutumu  karşısında yazılan anayasa  uygulamaya geçse ülkede kıyametler kopar seçilmiş birini çok gördüler. Ona görev vermek istemiyorlar paralel devlet iş başında v.s. v.s. konuşmalarla bir anda ülkemiz alt üst olacak işte tüm bunların yaşanmaması için oyunuz verdiğiniz gibi şimdi de sayın Tayip Erdoğan beyi uyarın ona deyin ki biz size cumhurbaşkanı olun diye oy verdik madem  başbakanlığı bırakmayacaktınız neden seçime gidip cumhurbaşkanı olmak istediniz. Şu an düşündükleriniz bu ülkenin  anayasasına  ters lütfen yasaların inadına hırsınızla savaşıp onunla kapışmayın çünkü yasalar bir gün gelir size de lazım olur deyin.

                                     Evet sayın cumhurbaşkanım yüksek seçim kurulu resmen cumhurbaşkanı seçildiğinizi ilan etti yoksa siz inanmak istemiyor kendinizi  hala başbakan  olarak görüyorsanız gidin meclis başkanına bir an önce başbakanlıktan istifa edin ve kendinizi cumhurbaşkanı olarak görün. Bu ülke büyük bir ülke bu ülkenin her kademesinin müdürlüğünü yapmak kolay değil siz cumhurbaşkanlığı  yapın merak etmeyin  diğer birimlerine bir şey olmaz onlar size bağlı olarak görevlerini sürdürecekleridir. Sizden tek arzum anayasaya bağlılıktan asla ve  asla vazgeçmeyin, onu çiğnemeyin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4316