GÜÇ NEREDE?

GÜÇ NEREDE?
Sevgili Artvin post gazetesi okurlarım gün geçmiyor ki ülkede gündem değişecek olay olmasın bu iktidar seçimlere kadar her gün yeni bir gündem ile karşımıza çıkacak siz  sanıyor musunuz Ata toprağını terk edip geri kalan kısmını havaya uçurmakla doğru bir şey yaptıklarını ve bunun böyle olması gerektiğini seçim anketlerinde düşüşe geçen AKP si macera peşine düşüp gündem değişsin diyerek bir senelik toprağını terk etti. Bunlar için vatan, toprak, bayrak, cumhuriyet, demokrasi, barış, kardeşlik ikinci planda önce kendileri ve koltukları çok iyi biliyorlar ki  koltuklarını kaybettikleri an millete hesap verecekler. İnanın seçin günü yanaştıkça bunlar panikleyecek. Kaybedecek kuşakları oluştu mu da bir bahane ile seçimleri bile iptal edecekler. Mecliste çıkarılmak istenilen yasalar çıktı insanlar Ata  emaneti topraklar terk edilir mi takıntısı ile baş başa bırakıldı diğer taraftan güvenlik yasası adı ile özgürlüklerin  kişilerin demokratik hakları ellerinden alındı.

                        Şimdi soruyorum bu iktidara güçlü devlet nasıl olunur? Orta doğunun en güçlü devleti biziz diye övünecek bir avuç teröristin baskısı ile diğer  terör grupları ile  iş birliği yapıp toprağını terk edeceksin askerlerini alıp geriye  kalan kısmını bombalayacaksın ondan sonra dünya lideriyim diye konuşacaksın bu olacak iş mi arkadaşlar taktir sizlerin. Size bir sorum daha var ecdat yadigarı toprakları terk edip kemikleri  çuvala koyup  getirdiniz  onların günümüze kadar yaşayan ruhlarını hiç düşündünüz mü? O güzel insanların ruhlarını incilttiniz  bunun hesabını yaptınız mı? kemiklere sahip çıkmakla adamlık olmaz adamlık ecdat yadigarı   emanetlere ve onların eserlerine sahip çıkmakla olur Osmanlıcılık oynamakla yaşamak farklı farklı şeylerdir sizler  Osmanlıcılık oynuyorsunuz gündem yaratıp insanları meşgule  ediyorsunuz sizde cebinizi dolduruyor  makamınızı koruyorsunuz. Toprak, vatan, bayrak sizleri ne kadar ilgilendiriyor bilmem ama  bunlar benim sevdam yaşamım ben bunlardan vazgeçemem.

                       Sevgili dostlarım  dinimiz insan öldürmeyi men eder bu doğru ama toprağına  ülkenin bütünlüğüne göz diken  güçler olursa bunlar karşı savunma hakkı tanır. Kanın son damlasına kadar mücadele etmeyi söyler işte böyle bir ortamda hayatını kaybedene de  şehit derler. Sizler toprağımızı terk ettiniz dinimize uymadınız bunun hesabını ahirette nasıl vereceksiniz. Ey güçlü devletin diye övünenler ecdadımıza  saygısızlık yaptınız emanetini koruyamadınız ruhlarının şad olmasını sağlayamadınız yaptığınız iş bir tek kemiklerini   topladınız, topraklarımızı bombaladınız işte sizin gücünüz bu hırsızlığı mecliste aklayın toprağı da terk edip başarı  diye  yutturmaya çalışın yazıklar olsun.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5318