GÜÇ SAVAŞI

Değerli dostlarım Tayyip ve Fethullah’ın aralarındaki çıkar savaşı ülkemize vermiş olduğu zarın son hızı ile devam etmesi ve olayın polis şeflerine aksaması milletçe ibret ve kuşku ile izlenmeye devam ediliyor.
 Kimse ağzını açmıyor cami imamları bile acaba sıra bana da gelir mi düşüncesi ile cemaatlarına dert yanıyorlar. İktidar , cemaat ve polisi yıllarca kullanıp ülkenin en güvenilir birimi olan askeri yerle bir etti ne zaman kendi yolsuzlukları ortaya çıkmaya başladı suçlarını ört pas etmek için emniyette kıyım başladı bunların bu oyunları  ülkemize son derece zarar vermesine rağmen gözleri dönmüş kişilerin görmeyişi  son derece düşündürücüdür  . sayın Başbakan inlerine gireceğiz, öyle yapacağız asacağız, keseceğiz gibi sözleri ve bunlar paralel devlet diye yönettiği devletini içinde ikinci bir devlet çıkarma ve suçlaması  yüzden fazla polis müdürleri, şefleri , birim amirlerinin göz altına alınmasına neden oldu.  Oysa daha birkaç yıl önce can ciğer olan cemaat ve Tayyip çok büyük işlere imza atmışlar askerin en önemli odalarına bile girip en önemli kişileri, kuvvet komutanları ve hatta genel kurmay başkanını bile silahı terör örgütü suçlaması ile ceza evine atmışlardı.
Evet güçler savaşı başlamıştı artık  cemaat mı yoksa Tayyip bey mi kazanacaktı.  Tayyip bir adım önde idi çünkü ülkeyi o yönetiyor tüm güçler ona bağlı olarak işliyordu zamanı geldiğinde düğmeye bastılar ve askerden sonra emniyet teşkilatımızı da arkadan kelepçeleyerek adliyeye götürüp dünyaya seyrettirdiler . bu olayın dünyada bir örneği yok kelepçe taktıkları her kişi  savcılık tarafından çağrılsa  hiç düşünmeden koşarak gidecek olan emniyetin üst düzey yöneticiler idi.iktidarca o insanlar paralel yapının elemanlar idi soruyorum iktidara madem böyle bir yapı vardı yıllarca siz nerde idiniz, hangi devleti yönetiyordunuz, veya nerde para kazanmanın peşine düşmüştünüz . bu operasyonun Ergenekon olayında daha farklı tek ortak yanı Tayyip beyin bu olayında savcısı olması. Şunu herkes biliyor ki bu olay 17 aralık yolsuzluk olayının bir intikamı ben her zaman söylerim devlet memurları siyasilere güvenerek değil yasaların ön gördüğü koşullarda görev yapsın, işte bakın iktidar cemaati da onun polisleri dediği kişileri de kullandı  iş bitince de adliyenin içine bıraktı.Değerli dostlarım ilahi adalet diye bir sözcük var buna kimileri inanır kimileri inanmaz  ben inananlardan olduğum için son günlerdeki gelişmeleri buna bağlıyorum. Bu iktidar ülkenin tek hakimi olmak için güçler ayrılığını hiçe saydığı zaman suskun kalanlar bu gün hesap vermek zorunda bırakılıyorlar. İktidarın sahsı çıkarının ve kininin ortaklığını yapan cemaat ve ona bağlı olduğu söylenen polisler bu gün ilahi adaletin yargısında onlar o gün  bu günleri göremediler Tayyip ve ekibine güvendiler şimdi yapmadıkları kadar suçlanılıyorlar . silahları toprağa gömenler yarınlarda tek bir şeyi yüreğinize gömün adalet, yasa, bayrak, vatan ve millet. Asla siyaset ve siyasetçiler değil.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5052